Джуринський водоспад

Джуринський водоспад

Джуринський водоспад

Перше, що вражає, – це земля червоного кольору, червона камінна порода скель. А після дощу стежки набувають такого насиченого відтінку, наче хто розлив по них томатний сік. Саме від кольору землі й каміння пішла назва поселення Червоногород, яке було тут кілька століть тому і якого зараз вже не знайдеш на жодній сучасній карті.

Друге диво – це дві височезні вежі, єдині залишки величезного замку XVII століття. Фортеця в 1806 році була перебудована родиною шляхтичів Понінських, а в наші часи розібрана на будматеріали мешканцями навколишніх сіл. Стоячи на вершині пагорба біля руїн цитаделі, почуваєшся героєм фільму про лицарів або містичної кінострічки: дві височезні вежі, неприступні скелі, зелений ліс, навколо пагорба в’ється річка, у небі кружляє лелека і злегка посвистує вітер… Романтика, та й годі. Тутешні пагорби у сонячний день виблискують діамантовим сяйвом кварцової слюди, кристалів, які величезними кавалками вибилися на поверхню з нетрів скель. Все це поступово змінюється густими заростями чортополоху, полину, лікарської ромашки тощо.

Третє диво цього краю – сам Джуринський водоспад, який вважається найбільшим рівнинним водоспадом в Україні. Він заввишки 16 метрів. Важко повірити в те, що до його створення долучилися люди: татари під час облоги замку спрямували річку в інше русло. Минули часи – і тепер ми маємо можливість милуватися красою та приймати цілющі водні процедури. Джуринський водоспад сам по собі є каскадним, тому для екстремалів, любителів джакузі, експериментаторів є безліч можливостей: у верхніх частинах водоспаду вода сильніше масажує тіло, а нижче можна спокійно пірнути слідом за водою.

Проте це ще не всі чудеса, які є в цьому місці. Якщо не лінуватися і півгодини пройтися вздовж течії річки Джурин, то можна вийти на унікальне місце, де, в скелі є “печера відлюдника”. Це своєрідний грот, над яким струменить невеликий, але дуже красивий водоспадик “Дівочі сльози”. Цей водоспад витікає із джерела, яке місцеві люди вважають святим і цілющим. Тут енергетика природи зовсім інша – заспокійлива й тиха.