«Магія карпатських гір» – 3 дні

Маршрут

Озеро Синевир – мінеральні води «Сойми» та «Келичин» – канатно-крісельний витяг на гору Маковиця – Нижне Селиська сироварня (дегустація сирів виготовлених за швейцарською технологією) – Велятино (термальні води) – оборонна лінія Арпада – санаторій «Квітка полонини» (дегустація мінеральних вод «Лужанська 4», «Лужанська 7», «Поляна Квасова») – Косино (термальні басейни) – дегустація закарпатського вина.

Вартість – 1200 грн. Екскурсійна програма – 80 грн.

Програма туру

1 день.Озеро Синевір

Виїзд з Хмельницького о 3:00.

Поселення. Обід.

Мінеральні води «Келичин» і «Сойми». Келечинська вода не тільки насичує організм цінними елементами – залізом, кальцієм, магнієм, марганцем, але й допомагає звільненню його від шлаків, токсинів та сечового піску. Визначні лікувальні властивості мінеральної води Сойми зумовлені насамперед високим вмістом мінеральних солей, зокрема кальцію і магнію. Мінеральна вода лікує захворюваннях шлунка з різним рівнем кислотоутворення, супутніх захворюваннях жовчного міхура та підшлункової залози.

Озеро Синевір. Це найбільше і одне з найкрасивіших гірських озер Карпат. Озеро оточене віковими буками і ялицями, стовбурі яких завтовшки в декілька обхватів. Вода в озері настільки чиста та прозора, що можна бачити дно. Повітря тут свіже і легке. Страусина ферма у місті ХустЗдається, що його зовсім немає, настільки тут дихається вільно і легко. Озеро Синевір розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря. Середня глибина озера – 10-12 м., максимальна – 24 м. Це озеро утворилося в післяльодовиковий період.

Канатно-крісельний витяг. На горі Маковиця розташований крісельний витяг довжиною 1050 метрів. Гості можуть здійснити захоплюючий підйом на сучасній тримісні крісельній дорозі. Тривалість підйому-спуску  на гору Маковиця  30 хв. З оглядового майданчика Маковиці, яка розташована на висоті 850 метрів над рівнем моря, відкривається чудова панорама – Боржавський гірський хребет, Синевирський перевал, гора Кук, селище Міжгір’я, мальовничі полонини.

2 день.

Сніданок.

Іза – центр лозоплетіння. В кінці XIX століття в селі широко поширився промисел плетіння кошиків з лози, що зберігся до сьогодення. Селиська Велятино. Теплі водисироварня. Дана сироварня – це соціальний проект створений за допомогою волонтерів із Франції, Швейцарії, Австрії. За допомогою сучасного обладнання виготовляють сир за швейцарською технологією. Використовується тільки екологічно чисте молоко місцевих корівок, тільки ранкового надою! Сир виготовляється тільки на основі найчистішої мінеральної джерельної води не використовуючи жодних консервантів. Від джерела, яке знаходиться в 4-х кілометрах від села, спеціально було проведено водопровід.

Хуст. Страусина ферма в Хусті відкрита в 2002 р. Своїх перших страусів підприємець Василь Перець придбав у сусідній Словаччині. Зараз поголів’я становить 26 птахів. На фермі можна купити яйця і пір’я страусів. Оскільки страуси всеїдні, можна приносити з собою будь-який корм, зокрема хліб, яблука і капусту.

Велятино. На сьогодні “Теплі Води” – термальний курорт в Велятино, пропонує лікувальні ванни з термальної, борної, бромно-хлоридно-натрієвої води з підвищеним вмістом йоду з Велятинського джерела, а також в останні роки побудовані три басейни з термальною водою, які користуються неабиякою популярністю.Санаторій «Квітка полонини»

Повернення на базу. Вечеря.

3 день.

Сніданок.

Лінія Арпада – лабіринти підземель оборонної лінії, що створювалася угорськими військами в 1943 – 1944 р., щоб зупинити наступ Червоної Армії. Ця оборонна лінія простягнулась майже на 600 км. Вона не була суцільною і складалася з окремих вузлів оборони. Крайні елементи лінії Арпада розташовані на перевалі Дукля на заході та на Яблуницькому перевалі на сході.

Санаторій «Квітка полонини» розташований в тихій сільській місцевості, в долині річки Піня, в оточенні гір з альпійськими лугами, хвойним і листяним лісом. Тут для лікування використовують безпосередньо з джерел три види мінеральної води: «Лужанськая-4», «Лужанськая-7» і «Поляна Косино – термальний басейнКвасова». Дегустація мінеральних вод.

Косино. На території комплексу «Термальні води «Косино» розміщено 7 басейнів, 4 з них – термальні. Красень «Смарагдовий басейн» частково заходить в «Королівську залу», де можна відпочити й перейти в сауни комплексу. Великий басейн «Золотий Кран Здоров’я Косино» найвищий фонтан-ілюзія з термальною водою у світі! В ньому розмістилися чотири фонтана-джакузі з кавою, вином, пивом та палінкою (фруктовою горілкою). Прісний басейн “H2O” з аква-баром та фонтаном «Великий гриб» ,плавальний басейн на п’ять доріжок – великий прісний басейн для тих, хто любить багато плавати, «Ванни Кнайпа» – «17 кроків Здоров’я» – все подарує вам насолоду та гарне самопочуття.

Дегустація закарпатського вина.

Повернення в Хмельницький.