Самчики – Старокостянтинів

Самчики
Державний історико-культурний заповідник «Самчики» – маєток XVIII-XIX ст. – один з найкрасивіших в Україні. Палац маєтку та інші будівлі побудовані стилі ампір. Одні з кращих в Україні з прикрасами інтер’єру Кругла (Блакитна) зала, Велика (Червона) зала-їдальня. Єдина в Україні Японська кімната – зразок моди початку XIX ст. в Європі, Китайський будинок (“холодильник”) – унікальний по технологічному призначенню в маєтках Україні.

Серед подібних ансамблів в Україні Самчики цікаві тим, що тут забудова збереглася  такою, якою вона була на початку XIX в. Старовинний парк з більш ніж 200-ма сотнями видами дерев, з формами деревостою англійського та часткового французького стилю. Серед дерев є унікуми, релікти, екзоти, червонокнижні. Вас не залишить байдужими Липова алея, церкву XVIII ст. Самчикиволинського типу з дзвіницею – залишки монастиря-резиденції (монастиря мариянцив) та рідкісної краси пейзажі (виходи гранітів на річці Случ). Автори маєтку: зодчий архітектори та дизайн Якуб Кубіцький (поляк), архітектори та дизайн ландшафтний Діонісій МакКлер (ірландець).

Старокостянтинів – районний центр Хмельницької області, заснований 1561 року. Головний туристичний об’єкт, який завжди привертав увагу туристів – оборонний замок, побудований в 1561-1571 рр. князем Костянтином Острозким для захисту від нападів татар. На сьогодні зберігся власне сам замок, оборонна башта, замкова церква, дзвіниця, в’їзні ворота. Під замком – підвали з колодязями-камерами, які ведуть до річки. А також ви відвідаєте унікальну замкову церкву Святої Трійці, дзвіницю, старий млин, семиярусну оборонну вежу СтароконстантинівДонжон, костел Іоанна Хрестителя 1778 р., храми міста, мальовничі околиці річок Случ та Ікопоть.