«Красуня Гуцулія»

Зарваниця

Маршрут

Зарваниця – Яремче (заповідник, річка Жонка, мінеральне джерело, водоспад Пробій) – Буковель – Яблуницький перевал – водоспад Труфанець – с. Кваси (мінеральні джерела) – Ділове (географічний  центр Європи) – Рахів (музей екології гір) – Микуличинецька пивоварня – скелі Довбуша.

Вартість: 880 грн. Екскурсійна програма 70 грн.

Програма туру

1 день

Виїзд з Хмельницького о 5:00.

Зарваниця – для християн усього світу Зарваниця добре Ресторан «Гуцульщина»відома чудотворною іконою і цілющим джерелом, біля якого з’являлася Божа Матір. Зараз на цьому місці споруджено Зарваницький духовний центр — комплекс церковних споруд з Собором Зарваницької Матері Божої, що належать Українській греко-католицькій церкві.

Розміщення в Яремче.  Обід.

Оглядова екскурсія по місту, ресторан «Гуцульщина» (шедевр гуцульської архітектури з дерева), водоспад «Пробій», відвідування сувенірного ринку, де продаються вироби народних гуцульських майстрів.

Вольєрне  господарство.  Маршрут починається з живописної долини, де з’єднуються дві річечки – Жонка і Багрівець та б’є з-під землі цілюще мінералізоване джерело. Звідси підіймається крута стежина, яка веде до вольєрного господарства, створеного з метою збереження і розмноження диких тварин  на території Карпатського національного природного парку в 1992 році. Повноправними господарями цього володіння Водоспад Пробійплощею в 5,3 г. є сімейство оленя благородного. Це стрункі, граціозні, горді і красиві представники карпатської фауни. Не менш цікаві дикі кабани, які миролюбно виглядають з гущавини.

2 день

Сніданок.

Яблуницький перевал. Яблуницький перевал розташований на межі Закарпатської та Івано-Франківської області, на південно-західній околиці села Яблуниці. Висота перевалу – 931 м. над рівнем моря. Він лежить на вододілі річок Пруту і Чорної Тиси.  На перевалі діє сувенірний ринок, облаштовано оглядовий майданчик, з якого видно частину смт. Ясіня і Свидівецького масиву з горами Близниця. Через Яблуницький перевал у 13 ст. проходила в південно-західну Європу монголо-татарська орда (звідси друга назва — Татарський перевал). Це також один із перевалів, через який пролягав важливий шлях між Галицьким князівством та Угорщиною, а пізніше між Польщею та Семигородом.Дикий кабан

Водоспад Труфанець – це між Ясінями та Квасами, при автодорозі. З південно-східних схилів Свидовецького хребта, з-під Близниці, з субальпійських лісів і лук, з висоти в 1720 метрів несеться чиста вода – і так поспішає до устя великої ріки, що, не витримавши, летить з 36-метрової висоти. Водоспад носить ім’я по потічку Труфанець, правій притоці Чорної Тиси. Довжина Труфанця (потічка) – 2830 метрів, з них 230 він тече під землею. Така от пам’ятка природи.

Рахів. Музей екології гір започатковано у 90-х років минулого сторіччя, проте формування його експозиції триває до цього часу. Музейна експозиція складається з двох органічно поєднаних розділів – “Природа Карпат” та “Природокористування в Українських Карпатах”. Основу даної експозиції складають мальовничі діорами та панорами, які виконані на високому художньому рівні. Для їх оформлення використано багато оригінальних етнографічних елементів, які нараховують не одну сотню років.

Ділове. Географічний центр Європи. У селі Ділове розташований географічний центр Європи. В 1887 року тут встановили кам’яний стовпчик, на якомуВодоспад Труфанець латиною написали:  «Постійне, точне, вічне місце. Дуже точно, зі спеціальним приладом, виготовленим в Австро-Угорщині, за шкалою меридіанів та паралелей, встановлений центр Європи. Рік 1887». Приблизно двометровий стовпчик розташований обіч дороги. Це популярне туристичне місце.

Пивоварня “Микуличин” мимовільно стала своєрідною візитівкою села Микуличин. Технологія варіння пива передбачає використання сировини виключно натурального походження. Для виготовлення пива на виробництві використовується чотири сорти солоду пивоварного, два типи хмелю, дріжджі низового бродіння, карпатська джерельна вода. Випускається ряд сортів пива під торгівельною маркою «Гуцульське»: світле Ювілейне 2012, Біле, Темне, Медове.

Вечеря.

3 день

Сніданок.Скелі Довбуша

Скелі Довбуша. Скелі Довбуша є неповторним твором природи (урочище Дрібка). Унікальне нагромадження кам’яних глиб ямненського піщанику застигло тут з часів ледовікового періоду. Шляхом вимивання і вивітрювання було створена фортеця неповторного стилю.

Особливий інтерес викликає камінь Довбуша, розташований збоку від автомобільної траси і тунеля. Мовчазний гігант підноситься над Лозиною, овіяний легендами і відданнями. Його прикрашає кам’яний хрест, а під ним нібито спить вічним сном легендарний опришко. Камінь і скелі Довбуша є об’єктами природи, які пов’язані з ім’ям легендарного предводителя народних месників Олекси Довбуша, який діяв на Прикарпатті в 1738-1745 рр.

Повернення в Хмельницький.