«Цвіт шафрана»

Маршрут

Мінеральні води «Келичин» і «Сойми» – озеро Синевір – Колочава (долина крокусів) – санаторій «Квітка полонини» – замок Берегвар – Косино, термальний бассейн – фортеця Тустань – оборонна лінія Арпада.

Програма туру

1 день.Озеро Синевір

Виїзд з Хмельницького о 3:00.

Поселення. Сніданок.

Мінеральні води «Келичин» і «Сойми». Келичинська вода не тільки насичує організм цінними елементами – залізом, кальцієм, магнієм, марганцем, але й допомагає звільненню його від шлаків, токсинів та сечового піску.

«Сойми». Визначні лікувальні властивості мінеральної води зумовлені високим вмістом мінеральних солей, зокрема кальцію і магнію. Мінеральна вода лікує захворювання шлунку з різним рівнем кислототворення, супутні захворювання жовчного міхура та підшлункової залози.

Озеро Синевір. Це найбільше і одне з найкрасивіших гірських озер Карпат. Озеро оточене віковими буками і ялицями, Колочавастовбурі яких завтовшки в декілька обхватів. Вода в озері настільки чиста та прозора, що можна бачити дно. Повітря тут свіже і легке, здається, що його зовсім немає, настільки тут дихається вільно. Озеро Синевір розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря. Глибина озера – 10–24 м. Озеро утворилося в післяльодовиковий період.

Колочава. Унікальні колочавські пам’ятники. Лише тут Ви можете побачити пам’ятник Вівчарю, Заробітчанам, Примирення та інші. Їх у Колочаві аж 20! Захоплююча екскурсія по музею – скансену архітектури та побуту Закарпаття «Старе село». Ви познайомитеся із особливостями проживання колочавців 100 років тому, спробуєте самотужки відкрити хату дерев’яними ключами, порубати ручною пилою деревину, написати літеру грифликом на кам’яній дощечці, посидіти у старовинній сауні, сфотографуватися на гусці чи біля останнього опришка Карпат, відчути себе в’язнем в угорській тюрмі…

Колочавський музей-скасен «Старе село» щороку потопає в фіолетових квітах. Санаторій «Квітка полонини»Кожної весни тут спостерігається унікальне природне явище – масово зацвітає рідкісна рослина – Шафран Гейфелів (крокуси). Зазвичай перші квіти з’являються в середині березня і масово цвітуть цілий місяц – десь до 25 квітня.

Повернення на базу.

2 день.

Сніданок.

Санаторій «Квітка полонини» розташований в тихій сільській місцевості, в долині річки Піня, в оточенні гір з альпійськими лугами, хвойним і листяним лісом. Тут для лікування використовують безпосередньо з джерел три види мінеральної води: «Лужанськая-4», «Лужанськая-7» і «Поляна Квасова». Дегустація мінеральних вод.Замок графа Шенборна

Замковий палац “Берегвар”. Витончений силует палацу Шенборна зі стрункими готичними вежами в урочищі Берегвар виринає посеред смарагдового лісу, немов казковий міраж. Елегантна неоренесансна споруда, виглядає, немов шляхетна панянка, яка заблукала серед диких карпатських лісів. Палацу притаманна якась відчуженість від всього земного всупереч цілком тривіальному призначенню – вже більше 60 років в ньому розміщується центральний корпус санаторію «Карпати». Мисливський замок Шенборна – прикраса Закарпаття!

Косино – термальний басейн. Термальна вода комплексу піднімається із свердловини глибиною 1190 метрів. Її середня температура у басейнах +41 ºС. Тут є ігрові зони для цікавого активного дозвілля дітей. У «Косино» їдуть не лише задля відпочинку та оздоровлення, а й по враження та емоції. Тут Ви можете залишити у шафці свої титули і чини і пригадати дитинство. Зловити стрімку течію і всією юрбою піддатися її силі, щоб покружляти наввипередки по басейну. Неймовірні відчуття гарантовані кожному!

Вечеря.Тустань

3 день.

Сніданок.

Лінія Арпада – лабіринти підземель оборонної лінії, що створювалася угорськими військами в 1943-1944 р., щоб зупинити наступ Червоної Армії. Ця оборонна лінія простягнулась майже на 600 км. Вона не була суцільною і складалася з окремих вузлів оборони. Крайні елементи лінії Арпада розташовані на перевалі Дукля на заході та на Яблуницькому перевалі на сході.

Фортеця Тустань. Наскельна давньоруська фортеця-град на фантастичних Урицьких скелях, яка увійшла до літопису в якості важливого оборонного та митного пункту Київської Русі, а згодом й Галицько-Волинського князівства. Тустань сьогодні – державний історико-культурний заповідник, популярна туристична перлина, візитка картка карпатського історичного ландшафту.