«Перлинки Закарпаття»

Маршрут

Водоспад Шипіт – канатно-крісельний витяг на Боржавську полонину – Санаторій «Квітка полонини» – Чинадієве (замок графа Шенборна) – Мукачеве ( замок «Паланок») – Косино (термальний басейн) – оборонна лінія Арпада – Дрогобич – Мединичі (зоопарк).

Програма туру

1 день.Водоспад Шипіт

Виїзд з Хмельницького о 3.00.

Поселення. Обід.

Водоспад Шипіт – один з найбільших водоспадів в Закарпатті (12 метрів), знаходиться на річці Пилипець в межах полонини Боржава (6 км від с. Пилипець Міжгірського району). Шипіт спадає вниз численними мальовничими каскадами. Утворився внаслідок розмивання породи потоком Пилипець, що несе свої води в глибокій ущелині.

Канатно-крісельна дорога на Боржавські полонини (гора Гимба – 1497 м).

2 день.

Сніданок. Санаторій «Квітка полонини»

Санаторій «Квітка полонини» розташований в тихій сільській місцевості, в долині річки Піня, в оточенні гір з альпійськими лугами, хвойним і листяним лісом. Тут для лікування використовують безпосередньо з джерел три види мінеральної води: «Лужанськая-4», «Лужанськая-7» і «Поляна Квасова». Дегустація мінеральних вод.

Чинадієве – замок графа Шенборна. Елегантний мисливський замок графів Шенборнів розташований в урочищі Берегвар на околиці селища Чинадієве. В 1728 р. ці землі отримав в подарунок від імператора Карла VI австрійский архієпископ Шенборн. Новий влодарь обрав мальовниче урочище Берегвар для мисливських ловів і побудував тут дерев’яний мисливський замок. А в 1890 р. на його місті був збудований чудовий кам’яний замок-палац. За основу проекта взятий астрономічний рік: 365 вікон відповідає числу днів в році, 52 кімнати відповідаютьчислу неділь, а 12 входів – числу місяців. Будову прикрашають вежі, флюгери, яскрава черепиця, кольорові вітражі, геральдична ліпнина.

Замок Паланок або Мукачівський замок. Замок знаходиться на горі вулканічного походження на Замок графа Шенборнависоті 68 м і займає площу 13 930 кв. м. Якщо Ви хоч раз мріяли побувати в справжній казці в ролі короля чи королеви, тоді замок «Паланок» – саме та чарівна паличка, яка з легкістю виконає вашу мрію.

Косино – термальний басейн. Розташований на території 200-річного дубового гаю. Складається з 5 басейнів. Гарячий гейзер прямує із самого серця землі, з глибини 1190 м. На поверхню вода потрапляє з температурою близько +55 С, охолоджується до +41 С і подається у басейни. Лікує термальна вода: захворювання опорно-рухового апарату; серцево-судинної системи; периферичної нервової системи; периферичних судин; біліарної системи.

Повернення на базу. Вечеря.

3 день.

Сніданок.

Лінія Арпада – лабіринти підземель оборонної лінії, що створювалася угорськими військами в 1943 – 1944 р., щоб зупинити наступ Червоної Армії. Ця оборонна лінія простягнулась майже на 600 км. Вона не була Замок Паланоксуцільною і складалася з окремих вузлів оборони. Крайні елементи лінії Арпада розташовані на перевалі Дукля на заході та на Яблуницькому перевалі на сході.

Дрогобич. Церква святого Юрія — пам’ятка галицької дерев’яної архітектури кінця XV — початку XVI століть, одна з найкраще збережених і відноситься до числа найкращих пам’яток давньої української сакральної архітектури.

Мединичі. Зоопарк «Лімпопо» – найбільший зоопарку у Львівській області. На даний час у нас проживає більше 300 тварин, що представляють сотні різних видів світової фауни. Територія зоопарку складає більше 4 гектар.