«Діамант без оправи» – Свірж + Унів

Програма туру

Свірж, замок7.00 – виїзд з Хмельницького  (готель «Жовтневий»,  вул. Проскурівська, 44).

10:00 – приїзд в м. Свірж.

Екскурсія замком “Мальовничий Свірж”.

Дуже романтичний замок на півдні Львівщини. Свого часу поселення мало статус міста, тепер це – просто велике село, яке стоїть на берегах одноіменної річки. Місцевість тут надзвичайно приємна, такі собі Карпати в мініатюрі, вздовж узбіччя видніються круті, досить дивного вигляду скелі. Замок побудований князями Свірзькими у XV ст., а в другій половині XVII ст. перебудований галицьким каштеляном Олександром Центнером. Прямокутний у плані замок має два подвір’я: велике – житлове і мале – господарське. Верхнє (житлове) подвір’я оточене з півночі та сходу одноповерховими корпусами з підвалами, з півдня – двоповерховими. Із заходу до верхнього подвір’я прилягає нижнє. Обидва подвіря з’єднуються сходами. Південне крило верхнього подвір’я завершується прямокутними трьохярусними вежами. По його осі розташована в’їзна вежа, до якої веде дерев’яний міст, перекинутий через рів. Своєрідність білокам’яних ренесансних деталей і орнаментів робить замок однією з найцікавіших пам’яток оборонного зодчества..

Замок був і є об’єктом численних кінозйомок, найвідомішою з яких є фільм “Д’Артаньян та три мушкетери”.

Вільний час.

12.00  – переїзд до Уніва.

Унівська лавраСвято-Успенська Унівська Лавра Студійського уставу — древня християнська святиня України, центральна обитель Галицької єпархії впродовж ХІV—ХVІІІ століть, осередок чернечого життя, визначний центр духовности та культури, і, водночас, унікальна історична пам’ятка із цікавим архітектурним ансамблем, один із найдавніших монастирських комплексів України. Відомо, що в цьому прекрасно збереженому оборонному монастирі в 1606 р. перебував Іван Вишенський і написав там «Посланіє до стариці Домініканії». Зведено споруду, скоріше за все, в XV ст. В 1648—1770 рр. при лаврі діяля унівська друкарня, де було надруковано ряд відомих стародруків. Тут працювали українські друкарі Андрій Скольський, Дмитро Кульчицький, Симеон Ставницький, а книжки прикрашали гравюрами Іллі, М. Зубрицького, Є. Завадовського, Мини, М. Фуглевича.

Монастир оточений високими стінами з бійницями та оборонними баштами. Храм на території виглядає з-за стін витонченим та легким, а при огляді його зсередини монастирських стін вражає міцними, справді фортечними мурами, бійницями та оригінальністю архітектури. На його контрфорсі зберігся герб Шептицьких.

Вільний час.

15.30 – повернення в Хмельницький.