Старокостянтинів

Замок в Старокостянтинові

Замок в Старокостянтинові

Резиденція князів Острозьких, збудована на мисоподібній ділянці при злитті річок Случі та Ікопоті, як органічна частина міської інфраструктури Старокостянтинова наприкінці XVI століття. Дві сторони ділянки омивалися водою, а третя межувала з містом. Від міста замок мав посилений оборонний кордон, що складався з рову з водою, земляного валу з кам’яним муром товщиною 1,5 метра і висотою 5,8 м. Нині, мур, що оточував замок по всьому периметру, частково зберігся лише з західної сторони. За описами, замок мав п’ять веж. До наших днів частково вціліли лише дві.

Унікальність замку в Старокостянтинові полягає передусім у тому, що закладено і побудовано його було разом з усім містом в доволі короткі терміни. Наприкінці 17 століття замок реконструйовано. Після смерті онуки Костянтина Острозького, замок перейшов до князів Сангушків. З того часу ніхто з власників у ньому не мешкав.

В 1929 року на основі Старокостянтинівського замку створили Державний історико-культурний заповідник республіканського значення. В замковому палаці було закладено музей.