Почаїв

Почаїв – відчуєте благодать!

Почаїв

Програма туру

06:00 – Виїзд з Хмельницького (вул. Проскурівська, 44, готель «Жовтневий»).

09.00 – Приїзд в Почаїв. Екскурсія по Лаврі. Вільний час для відвідування святинь

Святині Почаївської Лаври: Ікона Почаївської Божої Матері; Братська Ікона Почаївська; Відбиток Стопи Богородиці; Мощі Преподобних Святих Іова і Амфілохія.

Почаївська Лавра – це другий за величиною і значимістю монастир на території Україні і одна з найбільших святинь всього православного світу. Згідно з легендою, Почаївська Лавра була заснована в 1527 році монахами, що спасалися з Києва від татарських набігів. Трохи пізніше монастир отримав в дар від Почаївмісцевої поміщиці Ганни Гойської значні земельні території і головну святиню – чудотворний образ Божої Матері. Кажуть, що саме Богородиця врятувала монастир під час нападу татар, з’явившись в небі і відбивши своєю силою всі стріли. На території Лаври знаходиться безліч святинь. Чудотворна ікона Діви Марії, камінь, на якому за легендою відбився слід Богородиці і тепер з-під нього б’є цілюще джерело, а також мощі святих Іова та Амфілохія.

Ще одним місцем, що притягує до себе безліч паломників, є озеро святої Анни. Воно має свою власну історію. Відповідно до неї, на місці цього джерела була церква, яка дивним чином уціліла під час набігу татар. За легендою, вона опустилася під землю. Пізніше на її місці побудували іншу церкву, в якій дивним чином з’явилася ікона праведної Анни. Ікону кілька разів переносили в великий храм, але наступного дня вона знову опинялася на старому місці в маленькій церковці, доводячи, що це місце святе. З того часу тут з’явилося джерело, до якого люди занурювалися після молитви, щоб очистити душу і тіло.

За часів ярого атеїзму церкву зруйнували, а джерело засипали, але вода все одно пробилася назовні. Зараз там стоїть кам’яна церква, поряд з якою обладнані поглиблення – озеро святої Анни. Жінки і чоловіки, дорослі і діти, всі занурюються по три рази на воду, температура якої становить шість градусів у будь-який час року.Джерело св. Анни Всі бажаючі можуть придбати для себе і своїх близьких воду з джерела, розлиту в пластикові пляшки.

Православні святині завжди притягували до себе людей, просветляя їхні душі і серця.

14:00 – Переїзд в село Онишковці, в Скит-монастир Праведної Анни. Купання в джерелі Святої Праведної Анни.

19:00 – Орієнтовне прибуття в м. Хмельницький.