Почаїв + джерело св. Анни

Почаївська Свято-Успенська лавраЗапрошуємо Вас відвідати благословенні Богом місця, помолитися і отримати Божу милість і ласку!

Почаївська Свято-Успенська лавра – духовна скарбниця українського народу, якій протягом кількох століть поклоняється увесь світ. Це найбільша православна святиня Волині й друга, після Києво-Печерської лаври в Україні. ЇЇ історія нараховує сім з половиною століть.  Монастир був заснований ченцями, що з’явилися тут в 1240-1241 рр., рятуючись від татаро-монголів, які захопили і зруйнували Київ. Першими приміщеннями монастиря були печери в товщі гір, а першою будівлею – невелика дерев’яна церква Успіння, яку звели в XIII ст. на терасі північного уклону пагорба. Саме тоді за легендою і з’явилася ченцям богоматір у вогняному стовпі над Почаївською горою, після чого на одній з скель начебто залишився відбиток її стопи.

Перша писемна згадка про Почаївський монастир датована 22 травня 1527 роком. Будівництво мурованого Почаївська Свято-Успенська лаврамонастиря почалося в XVI ст., коли власниця цих земель Гойська, до заміжжя – Козинська, записала в кременецькі земські книги свої великі пожертвування на будівництво Почаївської церкви та одноповерхових келій для ченців. Завдяки цьому спонсорству будівництво пішло скоріше і було невдовзі закінчено. В 1597 р Гойська, крім того, подарувала монахам чудотворну ікону богоматері.

Нині на території Лаври діють сім церков: Успенський і Троїцький собори, Печерна, Антоніївська, Похвальна, Варваринська і Різдвяно-Богородицька церкви. З головним храмом Лаври добре гармонує чотириярусна дзвіниця висотою 65 м, збудована в 1861-1871 роках за проектом архітектора К. Раструханова. На одному з її ярусів висить найбільший в Україні дзвін, що важить понад 11,5 т. В Лаврі є й печерна церква монаха Іова в справжній печері, там зберігаються його мощі.

Свято-Успенська Почаївська лавра – одне з величних в Україні місць прощі на Успіння Пресвятої Богородиці (28 серпня) і преподобного Йова (10 вересня).

Почаївська Свято-Успенська лавраЗ усього світу приїжджають паломники в Почаїв щоб побачити три визначні святині християнства: відбиток стопи Богородиці, ікону Пресвятої Богородиці та нетлінні мощі ігумена Іова. Велику кількість людей зцілила вода з чудотворного джерела. Цікавим для духовного збагачення є також Святодухівський скит.

Джерело (купальня) святої Праведної Анни, яке розташоване в селі Онишківці – місце паломництва християн для духовного і фізичного зцілення.

Програма туру

Виїзд з м. Хмельницького о 5:00.

Прибуття на територію Почаївської Лаври.

8:00-10:00 – Участь у ранковій службі, прикладання до чудотворної ікони, стопи та мощей.Почаївський Свято-Духівський монастир-скит

Екскурсія Почаївською Свято-Успенською Лаврою. Екскурсія почнеться з відвідування Свято-Успенської Почаївської Лаври – одного з найвизначніших монастирів православного світу.  Тут ви зможете доторкнутися до чудотворної ікони Почаївської Божої Матері та до каменя зі слідом правої Стопи Божої Матері, набрати з джерела святу воду, відвідати печери, де зберігаються мощі преподобного Іова і преподобного Амфілохія, а також відвідати ранкову службу. Вільний час.

Далі вирушаємо в Почаївський Свято-Духівський монастир-скит, розташований на одній з Почаївських гір, поблизу Лаври. Тут знаходяться Чудотворні ікони: Божої Матері Казанська, Іверська, Федоровський і Споручниця грішних, мощі Преподобного Мефодія, хрест Микити Стовпника і колодязь, з якого можна набрати святу воду. Свято-Духівський монастир-скит відвідують безліч паломників з різних куточків нашої землі, які хочуть знайти тут зцілення.Джерело святої Анни

Чернецьке кладовище. На Чернечому цвинтарі виникає відчуття, що час зупинився. Тут збереглася могила Святого Амфілохія і розп’яття. Якщо прикласти до розп’яття руку, ви зможете відчути випромінюване тепло, помолиться і попросити преподобного Амфілохія про допомогу. На могилі також освячують пісок, який беруть у спеціальні мішечки і при необхідності прикладають до хворого місця з молитвою про зцілення.

Переїзд до джерела святої Анни, де так само знаходиться чудотворна Ікона св. Анни. Розповідають, що дуже давно на місці джерела стояла церква. Коли цей край потерпав від набігів татар, святиня дивним чином збереглася, нібито опустившись під землю. Йшли віки, і в Онишківцях побудували нову церкву. Але на місці старої сталося диво. Тут з’явилася ікона святої праведної Анни, котру першими помітили діти-пастушки, а згодом тут зібралися селяни, які перенесли ікону до діючого храму. Однак на другий день… вона опинилась на місці старої церкви – там, де її знайшли. Селяни разом з духівником відслужили молебень, з належними почестями вдруге занесли ікону в церкву. Але вдруге вона опинилась на місці появи. Тоді стало ясно, що свята Анна сама вибрала собі це місце. Тут спершу побудували капличку, де зберігалася святиня.

За християнськими переказами, тут колись з’явився слід стопи святої Анни, матері Пресвятої Богородиці. А згодом із того божественного сліду утворилося джерело. Вода цього джерела виліковує жіночі хвороби, а також допомагає боротися з безпліддям. Біля джерела облаштовані чоловіча та жіноча купальні. Джерело – життєдайне, є колодязь і купель для занурення, температура його води завжди +4. Згідно з легендою, якщо в нього тричі зануритися з головою, будеш здоровим протягом року.

20:00 – повернення в Хмельницький.

 З собою треба мати:

1. Одяг відповідно норм християнської моралі.
2. Зручне взуття.
3. Пусті пляшки для святої води.
4. Нічні сорочки для жінок, рушники, резинові тапочки; чоловікам – змінні плавки  (для купання в озері св. Анни).

Вартість: 370 грн. (проїзд, страхування, супровід).