«Гуцульський край»

Маршрут

Рукомиш (травертинова скеля з нерукотворним образом Ісуса Хреста) – водоспад Гук – Яремче (музей «Карпати в мініатюрі», водоспад Пробій) -  Буковель (огляд гірсько-лижного комплекса, канатно-крісельний витяг, озеро Молодості) – гуцульська пивоварня (4 сорти живого пива) – Ділове (географічний центр Європи) – Солотвино (відпочинок на солоних озерах) – сходження на гору Говерла (найвища точка українських Карпат – 2061 м. над рівнем моря).

Вартість – 1190 грн. Екскурсійна програма – 80 грн.

Програма туру

1 день.Рукомиш

Виїзд з Хмельницького о 5:00.

Рукомиш. В ньому є дивовижний печерний комплекс, церква з XVIII ст.,  столітній костел і  сучасна хресна дорога з купою стацій. Хоча природа таки править бал – відірвати очі від гротів і скель неможливо. Травертинові скелі – ось як по-науковому називається це диво природи у Рукомиші.

Поселення в Яремче.

Прогулянка по Яремче. Відомий кліматичний курорт, що розташований між живописними горами в мальовничій долині річки Прут. Тисячі людей милуються щороку каскадним водоспадом “Пробій” та дерев’яним рестораном “Гуцульщина”.

Ресторан «Гуцульщина»Парк–музей «Карпати в мініатюрі» в Яремче детально відображає архітектурні пам’ятники і об’єкти культурної спадщини Карпат. Парк-музей став новою туристичною визначною пам’яткою і одночасно майданчиком для нестандартного вивчення географії та історії Карпатського краю.

Водоспад Гук Женецький. Однокаскадний красень, прогулянка до якого напевно стане відмінним способом провести колоритний зимовий або літній день в горах. Не відкладайте фотоапарати на дно рюкзаків: навколо обов’язково зустрінеться маса зачаровують пейзажів Ґорґанського гірського масиву, пологий шлях по асфальтованій дорозі уздовж мальовничої річки Женець зі скельними виступами і височенними смереками над стрімкою водою гірської річки.

Буковель. Гірськолижлий курорт № 1 в Україні, де можна здійснити підйом канатно-крісельною дорогою на вершину гори Буковель (1115 м) з якої відкривається чудова панорама Ґорґан і Чорногірського хребта.

Вечеря.Буковель

2 день.

Сніданок.

Водоспад Труфанець – це між Ясінями та Квасами, при автодорозі. З південно-східних схилів Свидовецького хребта, з-під Близниці, з субальпійських лісів і лук, з висоти в 1720 метрів несеться чиста вода – і так поспішає до устя великої ріки, що, не витримавши, летить з 36-метрової висоти. Водоспад носить ім’я по потічку Труфанець, правій притоці Чорної Тиси. Довжина Труфанця (потічка) – 2830 метрів, з них 230 він тече під землею. Така от пам’ятка природи.

Кваси. Мінеральне джерело. Назва села походить від слова “квасна (кисла) вода”, так на Гуцульщині називають мінеральну воду. В селі і справді є мінеральні джерела, вода з яких належить до типу “Арзні” і “Єсентуки”.Водоспад Труфанець

Ділове. Географічний центр Європи. У селі Ділове розташований географічний центр Європи. В 1887 року тут встановили кам’яний стовпчик, на якому латиною написали: «Постійне, точне, вічне місце. Дуже точно, зі спеціальним приладом, виготовленим в Австро-Угорщині, за шкалою меридіанів та паралелей, встановлений центр Європи. Рік 1887». Приблизно двометровий стовпчик розташований обіч дороги. Це популярне туристичне місце.

Солотвино. 3,5 млрд тон. солі під землею. Це українське Солотвино. Селище міського типу, яке зараз у всіх асоціюється в першу чергу з відпочинком. Точніше кажучи – оздоровчим відпочинком для всієї сім’ї. Солотвинські шахти вже майже всі закриті, але природа подарувала людям великі солоні озера, які допомагають вилікувати чимало хвороб і загартуватися на весь рік. Концентрація солі тут більша ніж у самому Мертвому морі, яке відоме на цілий світ! Лікувальні грязі, які також дуже популярні в Солотвині – діють на організм людини дуже корисно і допомагають лікувати цілий ряд недугів.

Ділове. Географічний центр ЄвропиПивоварня «Микуличин» – візитівка сучасного Микуличина. Пиво – стародавній напій. В різні часи, різні народності варили пиво. Не виключенням є і гуцули. Сьогодні гуцули відомі етнічною та автентичною кухнею, котра передбачає використання натуральних продуктів в приготуванні страв. Тому варіння пива для гуцулів стало посильною працею, оскільки передбачає використання абсолютно натуральної сировини.

Повернення в Яремче. Вечеря.

3 день.

Сніданок. 

Говерла — найвища точка на території України. Назва з угорської означає «снігова гора», і не дивно, адже сніг затримується тут майже до середини літа. Гора розташована в масиві найвищого в Українських Карпатах хребта – Чорногірського, більша площа якого входить до заповідної зони Карпатського національного природного парку та Карпатського біосферного заповідника.

Повернення в Хмельницький.