«Закарпатський смаколик» – 5 днів

Маршрут

Водоспад Шипіт – канатно–крісельний витяг на Боржавську полонину – відвідування бункеру «Grün Hof» та дегустація закарпатських настоянок – замок Берегвар – дегустаційний зал та Музей леквару (традиційного угорського повидла) – Берегове (термальний басейн) – Косино (термальний комплекс) – санаторій «Квітка полонини» (дегустація мінеральних вод) – дегустація закарпатського вина – Іза ( центр лозоплетіння) – Ферма буйволів – страусина ферма – Нижне-селиська сироварня (дегустація сирів, що виготовляють за швейцарською технологією) – Велятино (термальні води) – озеро Синевир – реабілітаційний центр бурих ведмедів.

Вартість – 2490 грн. Туристичне обслуговування – 120 грн. Додатково оплачуються вхідні квитки до туристичних об’єктів.

Програма туру

1 день.Озеро Синевір

Виїзд з Хмельницького о 4:00.

Поселення. Обід.

Озеро Синевір. Візитною карткою Українських Карпат є незрівнянної краси озеро Синевир, знане ще в народі як “Морське око”. Воно вабить до себе мальовничими гірськими пейзажами та чистою кришталевою водою, в якій здавна водиться благородна форель. Озеро утворилося приблизно 10 000 років назад на висоті 989 метрів і має максимальну глибину 22 метри.

Ребілітаційний центр бурих ведмедів. Єдиний в Україні і Європі реабілітаційний центр для ведмедів у кінці 2011 року відкрили на території Національного природного парку Синевир. Подивитися на диких звірів, які потерпали від людського панування, можуть усі бажаючі. Спостерігаючи за купанням звірів у водоймі чи їх захоплюючими іграми тішаться і дорослі, і діти.Замок графа Шенборна

Мінеральні води «Келичин» і «Сойми». Келечинська вода не тільки насичує організм цінними елементами – залізом, кальцієм, магнієм, марганцем, але й допомагає звільненню його від шлаків, токсинів та сечового піску.

Сойми. Мальовниче карпатське село славиться своїм унікальним джерелом мінеральної води “Соймівська”, яка має найбільший вміст кальцію серед усіх мінеральних вод України та не має аналогів у світі.

2 день.

Сніданок.

Замок «Берегвар» або замок графа Шенборна. Серед карпатських живописних гір розташувався один з найгарніших і найромантичніших палаців України – мисливський палац графів Шенборнів (1890 р.). Палац оточений гарним парком з багатьма екзотичними рослинами та дивиться на нас 365 вікнами, запрошує через 12 входів у 52 кімнати.Берегово

Ботар. Це місце користується популярністю в кулінарних гурманів, адже саме тут знаходиться ферма та дегустаційний зал, в якому можна посмакувати різними сортами леквару (повидла), ковбасами із свині монголиці та екологічними соками. Можна зробити фото на згадку біля пам’ятників свині та банки з варенням.

Берегове. Столиця угорської України – “Береґсас” славиться басейнами з унікальною термальною водою, що піднімається з глибини 1600 м. та лікує від 86 хвороб, аналоги їй є лише в Новій Зеландії. Містечко має також декілька перлин архітектури: готичний костел Всіх Святих (1370 р.), костел реформаторів (XV ст.), “Графський двір” – садиба князя Бетлені (1629 р.), величний будинок імперського суду (1908 р.) та касино “Золота пава”.

Повернення на базу. Вечеря.

3 день.Санаторій «Квітка полонини»

Сніданок.

Санаторій «Квітка полонини» розташований в оточенні гір з альпійськими лугами, хвойним і листяним лісом. Тут для лікування використовують безпосередньо з джерел три види мінеральної води: «Лужанськая-4», «Лужанськая-7» і «Поляна Квасова».

Дегустація мінеральних вод.

Косино (термальні води). Супер-сучасний відпочинковий комплекс “Термальні води Косино” розташований у дубовому гаю, має 5 басейнів, 7 саун, середня температура в термальних басейнах +41 °C. Гордістю комплексу є найбільші в України фонтани-джакузі з “кавою”, “вином”, “пивом”, “паленкою” та фонтан-ілюзія “Золотий кран здоров’я” висотою 15,5 метра. Відпочинок тут подобається дорослим і дітям, а також приносить користь здоров’ю.Косино. Термальні басейни

Дегустація закарпатського вина. Околиці Берегова здавна на весь світ славляться своїми винами, які мають чудовий аромат і велике багатство смакових властивостей. Це завдяки вулканічним породам, на яких росте виноград та енергії сонця, адже саме тут найбільше сонячних днів у Закарпатті.

4 день.

Сніданок.

Ферма буйволів. Колись на Закарпатті буйволи жили майже в кожній хаті – особливо цінним вважали молоко цих тварин. На сьогодні в Закарпатті залишилося близько шести десятків цих екзотичних тварин, які би могли не тільки зробити цей край туристично привабливішим, але й Берегове. Винний підвалпринести справжній економічний зиск. Буйволи – чудова тягова сила. А їх молоко в досягає 12% жирності. Воно набагато поживніше й корисніше за традиційне коров’яче. Буйволиця щоденно дає в кращому випадку до 7 л молока. В буйволячому молоці є високий вміст кальцію. Регулярне споживання цього продукту зміцнює імунну, кровоносну системи, попереджує рахіт, остеохондроз.

З буйволячого молока традиційно виробляють також бринзу, вурду, кефір, сметану. Останній молочний продукт дуже густої консистенції й може зберігатися декілька місяців без зміни кольору та смаку. А закарпатський токан з додаванням буйволячого молока – справжній вітамінний вибух. З буйволячого молока роблять і справжній італійський сир моцареллу.

Велятино. Теплі води.Хуст. Страусина ферма в Хусті відкрита в 2002 р. Своїх перших страусів підприємець Василь Перець придбав у сусідній Словаччині. Зараз поголів’я становить 26 птахів. На фермі можна купити яйця і пір’я страусів. Оскільки страуси всеїдні, можна приносити з собою будь-який корм, зокрема хліб, яблука і капусту.

Іза – центр лозоплетіння. В кінці XIX століття в селі широко поширився промисел плетіння кошиків з лози, що зберігся до сьогодення.

Селиська сироварня. Дана сироварня – це соціальний проект створений за допомогою волонтерів із Франції, Швейцарії, Австрії. За допомогою сучасного обладнання виготовляють сир за швейцарською технологією. Використовується тільки екологічно чисте молоко місцевих корівок, тільки ранкового надою! Сир виготовляється тільки на основі найчистішої мінеральної джерельної води не використовуючи жодних консервантів. Від джерела, яке знаходиться в 4-х кілометрах від села, спеціально було проведено водопровід.

Водоспад ШипітВелятино. На сьогодні “Теплі Води” – термальний курорт в Велятино, пропонує лікувальні ванни з термальної, борної, бромно-хлоридно-натрієвої води з підвищеним вмістом йоду з Велятинського джерела, а також в останні роки побудовані три басейни з термальною водою, які користуються неабиякою популярністю.

Вечеря.

5 день.

Сніданок.

Водоспад Шипіт. З висоти 15 метрів багатьма заворожуючими каскадами між андезиновими скелями скидає води в мальовничу гірську долину один з найкрасивіших водоспадів України – водоспад Шипіт. Він бере свій початок з великого підземного джерела, т. з. “морського ока”, в одному з найгарніших місць українських Карпат – полонині Боржава. Перебування тут чудово допомагає відпочити від цивілізації та дає нові життєві сили.Бункер Грун Хоф

Канатно–крісельний витяг на Боржавську полонину. Крісельний підйомник села Пилипець вигідний двома речами. По-перше, він працює цілий рік, а по-друге — це найдовший витяг Закарпаття. Його довжина становить 1650 метрів, підйом займає 20 хвилин в один кінець.

Бункер «Grün Hof» та дегустація настоянок.

Повернення в Хмельницький.