«Перлини Закарпаття» (зимовий тур)

Маршрут

Оборонна лінія Арпада – бункер«Grün Hof» – санаторій «Квітка полонини» (дегустація мінеральних вод) – замок «Сент–Міклош» – замок «Паланок» – Косино (термальний комплекс) – дегустація закарпатського вина – водоспад Кам’янка – Дрогобич (унікальна церква св. Юра) – катання на лижах та санчатах.

Програма туру

1 день.

Санаторій Квітка полониниВиїзд з Хмельницького о 4:00.

Поселення.

Канатно-крісельна дорога на Боржавські полонини (гора Гимба – 1497 м).

Катання на лижах та санках.

Бункер «Grün Hof» та дегустація настоянок.

Повернення на базу. Вечеря.

2 день.

Сніданок.

Чинадієвський замокСанаторій «Квітка полонини» розташований в оточенні гір з альпійськими лугами, хвойним і листяним лісом. Тут для лікування використовують безпосередньо з джерел три види мінеральної води: «Лужанськая-4», «Лужанськая-7» і «Поляна Квасова».

Дегустація мінеральних вод.

Замок «Сент–Міклош» у містечку Чинадієво не є найпопулярнішим. Та той, хто сюди завітає, зрозуміє, що «Сент-Міклош» — одна з найвизначніших і найцікавіших пам’яток Закарпаття. Вона має свою неповторну атмосферу, свою ауру, свій шарм. Приїхавши сюди, зупиніться на кілька хвилин біля входу. Залишивши за дверима усі свої турботи та метушливі думки, ви ступите на поріг легенди. І хранителі замкових таємниць великодушно запросять вас у Середньовіччя. Переміщаючись з кімнати у кімнату, ви ступатимете по рипучих сходинках, присипаних пилом часу, який так і лежатиме тут, відтворюючи сліди щораз нових відвідувачів. Цей пил пам’ятатиме покоління і епохи, які будували, руйнували і відновлювали…

Косино. Термальні басейниМукачево. Замок «Паланок». Звідки б Ви не наближалися до Мукачево, за десятки кілометрів, на одинокій гостроверхій сопці, як магніт, Вас притягує овіяний легендами і бойовою славою мукачівський замок “Паланок” (XIV ст.). Цей визначний воєнно-архітектурний пам’ятник середньовіччя був збудований для охорони і контролю торгових і військових шляхів. Деякі джерела стверджують, що вже в ІХ-Х ст. на горі було невелике укріплення, збудоване для охорони кордонів Київської Русі за Карпатами. Спорудив замок руський князь Федір Корятович і перетворив його у свою резиденцію. Замкові стіни пам’ятають свою захисницю Ілону Зріні, що проявила дива мужності та героїзму при обороні замку.

Косино (термальні води). Супер-сучасний відпочинковий комплекс “Термальні води Косино” розташований у дубовому гаю, має 5 басейнів, 7 саун, середня температура в термальних басейнах +41 °C. Гордістю комплексу є найбільші в України фонтани-джакузі з “кавою”, “вином”, “пивом”, “паленкою” та фонтан-ілюзія “Золотий кран здоров’я” висотою 15,5 метра. Відпочинок тут подобається дорослим і дітям, а також приносить користь здоров’ю.

Косино. Термальні басейниПовернення на базу. Вечеря.

3 день.

Сніданок.

Лінія Арпада – лабіринти підземель оборонної лінії, що створювалася угорськими військами в 1943 – 1944 р., щоб зупинити наступ Червоної Армії. Ця оборонна лінія простягнулась майже на 600 км. Вона не була суцільною і складалася з окремих вузлів оборони. Крайні елементи лінії Арпада розташовані на перевалі Дукля на заході та на Яблуницькому перевалі на сході.

Водоспад на річці Кам’янці. Гучний потік Кам’янецького водоспаду чути здаля. Висота падіння води сягає 6 метрів. Навесні та раннім літом, коли річка Кам’янка повноводна, водоспад стає найбільш видовищним. Потужний та прекрасний, він Дрогобич. Церка св. Юрирозділений велетенською кам’яною брилою на два потоки. Довкола — долина з потрощеного каміння, обваленого рікою з гір.

Дрогобич. Церква святого Юрія — пам’ятка галицької дерев’яної архітектури кінця XV — початку XVI століть, одна з найкраще збережених і відноситься до числа найкращих пам’яток давньої української сакральної архітектури.

Повернення в Хмельницький.