Микулинці – Теребовля – Печера «Вертеба» – Монастирок

Микулинці, Троїцький костелМикулинці – перша згадка про сивочолий Микулин – в “Повчанні” Володимира Мономаха у 1096 р.

Екскурсія по місту розпочинається з огляду:

• Троїцького костелу — одного із найвизначніших пам’ятників архітектури Тернопільщини, найстарішого храму містечка Микулинці. Він був спроектований архітектором Августом Мошинським в стилі бароко, за іншими джерелами – архітектором Тальовським. Костел збудований наприкінці XVI століття за взірцем католицького костелу при королівському палаці у Дрездені — творінням відомого архітектора Г. Кнавері (1689—1780 рр.).

Також можна оглянути:

• Руїни замку ХVI століття.
• Палац графині Рей.

Микулинці, палац графині Рей

Теребовля – перша літописна згадка про старовинний Теребовль відноситься до 1097 р., та за висновками археологічних розкопок заселення Замкової гори відбулося ще за 3 тис. до н.е.

Оглядова екскурсія по місту:

• Замок, збудований на місці давньоруського городища польським королем Казимиром Великим у 1366 р.
• Костел та монастир кармелітів. Монастир мав оборонне значення. Його побудовано у 1635-1639 рр.
• Петропавлівський костел. Збудований за проектом архітектора Адольфа Жишке-Богуша, одного з реставраторів Вавелю. Костел (38 на 24 м, вежі 39 м висотою) був першою на теренах Польщі спорудою в стилі старих римських базилік.
• Миколаївська церква – одна з найдавніших споруд у Теребовлі, збудованаТеребовля, Миколаївська церква орієнтовно в кінці XVI століття.

Печера «Вертеба» – серед пам’яток Трипільської культури унікальне місце належить печері «Вертеба» (довжина підземних лабіринтів якої близько 9 км). У печері «Вертеба» створено перший в Україні підземний музей Трипільської культури, що розташований у природному підземному середовищі. За велику кількість археологічних знахідок цю печеру називають «Наддністрянською Помпеєю».

Монастирок – давньослов’янський печерний храм (ІХ – ХІ ст.). Храм облаштовано в скельній печері на стрімкому лівому березі р. Серет. Час заснування невідомий, за припущеннями це період раннього християнства. Поблизу печери можна побачити на трьох кам’яних підставках камінь-жертовник.