«Цвіт шафрана»

Маршрут

Мінеральні води «Келичин» і «Сойми» – Озеро Синевір – Колочава – Санаторій «Квітка полонини» – Ужгород (Ужгородський замок, музею народної архітектури та побуту під відкритим небом) – Косино – термальний бассейн – Водоспад Шипіт – канатно-крісельна дорога на Боржавські полонини – Лінія Арпада.

Вартість – 1350 грн. Екскурсійна програма – 80 грн. Додатково оплачуються вхідні квитки до туристичних об’єктів.

Програма туру

1 день.Озеро Синевір

Виїзд з Хмельницького о 3:00.

Поселення. Сніданок.

Мінеральні води «Келичин» і «Сойми». Келичинська вода не тільки насичує організм цінними елементами – залізом, кальцієм, магнієм, марганцем, але й допомагає звільненню його від шлаків, токсинів та сечового піску.

«Сойми». Визначні лікувальні властивості мінеральної води зумовлені високим вмістом мінеральних солей, зокрема кальцію і магнію. Мінеральна вода лікує захворювання шлунку з різним рівнем кислототворення, супутні захворювання жовчного міхура та підшлункової залози.

Озеро Синевір. Це найбільше і одне з найкрасивіших гірських озер Карпат. Озеро оточене віковими буками і ялицями, Колочавастовбурі яких завтовшки в декілька обхватів. Вода в озері настільки чиста та прозора, що можна бачити дно. Повітря тут свіже і легке, здається, що його зовсім немає, настільки тут дихається вільно. Озеро Синевір розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря. Глибина озера – 10–24 м. Озеро утворилося в післяльодовиковий період.

Колочава. Унікальні колочавські пам’ятники. Лише тут Ви можете побачити пам’ятник Вівчарю, Заробітчанам, Примирення та інші. Їх у Колочаві аж 20! Захоплююча екскурсія по музею – скансену архітектури та побуту Закарпаття «Старе село». Ви познайомитеся із особливостями проживання колочавців 100 років тому, спробуєте самотужки відкрити хату дерев’яними ключами, порубати ручною пилою деревину, написати літеру грифликом на кам’яній дощечці, посидіти у старовинній сауні, сфотографуватися на гусці чи біля останнього опришка Карпат, відчути себе в’язнем в угорській тюрмі…

Колочавський музей-скасен «Старе село» щороку потопає в фіолетових квітах. Санаторій «Квітка полонини»Кожної весни тут спостерігається унікальне природне явище – масово зацвітає рідкісна рослина – Шафран Гейфелів (крокуси). Зазвичай перші квіти з’являються в середині березня і масово цвітуть цілий місяц – десь до 25 квітня.

Повернення на базу.

2 день.

Сніданок.

Санаторій «Квітка полонини» розташований в тихій сільській місцевості, в долині річки Піня, в оточенні гір з альпійськими лугами, хвойним і листяним лісом. Тут для лікування використовують безпосередньо з джерел три види мінеральної води: «Лужанськая-4», «Лужанськая-7» і «Поляна Квасова». УжгородДегустація мінеральних вод.

Ужгород. Оглядова екскурсія по місту. Найвіддаленіший і затишний обласний центр України. Люди тут нікуди не поспішають. Ужгород не схожий на всі інші міста України, де з ранку до вечора всі кудись поспішають.

Ужгородський замок (IX – XIII ст.), Греко-католицький Собор, побудований єзуїтами в II половині XVII ст.; Ортодоксальна синагога; прогулянка по парках міста. Липова алея (2,2 км) – найдовша в Європі. Можна побачити 300-літній ясен, обвитий старим плющем.

Відвідування Закарпатського музею народної архітектури та побуту під відкритим небом. Ви дізнаєтеся, як жили люди Закарпаття – лемки, бойки, гуцули, долиняни. В музеї є дерев’яна Свято-Михайлівська церква, яка була побудована в 1777 році.

Косино – термальний басейн. Гейзери із гарячою мінеральною водою поблизу села Косонь б’ють із глибини 1150 м. На території комплексу «Термальні води Косино» розміщено п`ять басейнів, три з них термальні. Великий термальний басейн частково заходить в «Королівську залу». Температура в термальних Косино – термальний басейнбасейнах +41°C. Басейн з «Аква-баром», його температура +25°C, наповнення – прісна вода. Всі басейни оточені лежаками, зручними доріжками, обладнані фонтанами та підводними гейзерами. 7 унікальних саун зібрано в одному місці – в комплексі «Термальні води Косино»! Аналогів в Україні не існує.

Вечеря.

3 день.

Сніданок.

Водоспад Шипіт – один з найбільших водоспадів у Закарпатті (12 метрів), знаходиться на річці Пилипець у межах полонини Боржава (6 км від с. Пилипець). Шипіт спадає вниз численними мальовничими каскадами. Утворився внаслідок розмивання породи потоком р. Пилипець, що несе свої води в глибокій ущелині.Водоспад Шипіт

Канатно-крісельна дорога на Боржавські полонини (гора Гимба – 1497 м.).

Лінія Арпада – лабіринти підземель оборонної лінії, що створювалася угорськими військами в 1943-1944 р., щоб зупинити наступ Червоної Армії. Ця оборонна лінія простягнулась майже на 600 км. Вона не була суцільною і складалася з окремих вузлів оборони. Крайні елементи лінії Арпада розташовані на перевалі Дукля на заході та на Яблуницькому перевалі на сході.