«Цвіт шафрана»

Маршрут

Мінеральні води «Келичин» і «Сойми» – Озеро Синевір – Колочава (музей-скансен «Старе село», шафранова долина) – санаторій «Квітка полонини» – замок «Берегвар» – замок «Паланок» – термальний бассейн «Золота гора» – сироварня – лінія Арпада – найдовша в Україні канатно-крісельна дорога «Захар Беркут».

Програма туру

1 день.Озеро Синевір

Виїзд з Хмельницького о 3:00.

Поселення. Сніданок.

Мінеральні води «Келичин» і «Сойми». Келичинська вода не тільки насичує організм цінними елементами – залізом, кальцієм, магнієм, марганцем, але й допомагає звільненню його від шлаків, токсинів та сечового піску.

«Сойми». Визначні лікувальні властивості мінеральної води зумовлені високим вмістом мінеральних солей, зокрема кальцію і магнію. Мінеральна вода лікує захворювання шлунку з різним рівнем кислототворення, супутні захворювання жовчного міхура та підшлункової залози.

Озеро Синевір. Це найбільше і одне з найкрасивіших гірських озер Карпат. Озеро оточене віковими буками і ялицями, Колочавастовбурі яких завтовшки в декілька обхватів. Вода в озері настільки чиста та прозора, що можна бачити дно. Повітря тут свіже і легке, здається, що його зовсім немає, настільки тут дихається вільно. Озеро Синевір розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря. Глибина озера – 10–24 м. Озеро утворилося в післяльодовиковий період.

Колочава. Унікальні колочавські пам’ятники. Лише тут Ви можете побачити пам’ятник Вівчарю, Заробітчанам, Примирення та інші. Їх у Колочаві аж 20! Захоплююча екскурсія по музею – скансену архітектури та побуту Закарпаття «Старе село». Ви познайомитеся із особливостями проживання колочавців 100 років тому, спробуєте самотужки відкрити хату дерев’яними ключами, порубати ручною пилою деревину, написати літеру грифликом на кам’яній дощечці, посидіти у старовинній сауні, сфотографуватися на гусці чи біля останнього опришка Карпат, відчути себе в’язнем в угорській тюрмі…

Колочавський музей-скасен «Старе село» щороку потопає в фіолетових квітах. Санаторій «Квітка полонини»Кожної весни тут спостерігається унікальне природне явище – масово зацвітає рідкісна рослина – Шафран Гейфелів (крокуси). Зазвичай перші квіти з’являються в середині березня і масово цвітуть цілий місяц – десь до 25 квітня.

Долина шафрана. Зазвичай,  у березні з’являються великі квітки фіолетового Шафрану Гейфелевого. Шафран Гейфеля називають квіткою Місяця. Річ у тім, що період вегетації рослини залежить від фаз нічного небесного світила. Чим більше місячних днів, тим швидше розвивається рослина. А  наукова назва «Крокус» пов’язана з древньою грецькою міфологією. Греки вважали рослину символом щастя, квіткою Аврори – міфічної богині ранкової зорі.  Шафран Гейфелів перебуває на межі зникнення. Його занесено до Червоної книги України.

Повернення на базу.Замок графа Шенборна

2 день.

Сніданок.

Санаторій «Квітка полонини» розташований в тихій сільській місцевості, в долині річки Піня, в оточенні гір з альпійськими лугами, хвойним і листяним лісом. Тут для лікування використовують безпосередньо з джерел три види мінеральної води: «Лужанськая-4», «Лужанськая-7» і «Поляна Квасова». Дегустація мінеральних вод.

Замок «Берегвар».  Серед карпатських живописних гір розташувався один з найгарніших і найромантичніших палаців України – мисливський палац графів Шенборнів (1890р.). Палац оточений гарним парком з багатьма екзотичними рослинами та дивиться на нас 365 вікнами, запрошує через 12 входів у 52 кімнати.

Замок ПаланокМукачево. Замок «Паланок». На одинокій вулканічній горі знаходиться найпотужніша фортеця в Україні – замок “Паланок” (XIV ст.), який спорудив князь Федір Корятович, а овіяла героїчною славою княгиня Ілона Зріні.

Термальний комплекс «Золота гора». До послуг гостей 5 термальних басейнів: Один великий відкритий термальний басейн (t° +29°), маленький відкритий термальний басейн (t +39°), відкритий дитячий басейн, великий критий термальний басейн ( t° + 26°) та джакузі (t° + 34°) . На території є роздягалка, душеві, лоббі – бар та піцерія. За хімічним складом та температурою вода свердловини відноситься до гарячих кремнієвих гідрокарбонатних натрієвих середньої мінералізації. Схожі води: Франція – курорт Котре, Німеччина – курорт «ЕМС», Чехія – курорт Тепліце.

Повернення на базу. Вечеря.

3 день.

Темальний комплекс Золота гораСніданок.

Лінія Арпада – лабіринти підземель оборонної лінії, що створювалася угорськими військами в 1943-1944 р., щоб зупинити наступ Червоної Армії. Ця оборонна лінія простягнулась майже на 600 км. Вона не була суцільною і складалася з окремих вузлів оборони. Крайні елементи лінії Арпада розташовані на перевалі Дукля на заході та на Яблуницькому перевалі на сході.

Комплекс «Захар Беркут». Щоб піднятися до хмар і побачити справжню красу карпатських гір, запрошуємо Вас проїхати канатно-крісельною дорогою на вершину Високий верх (1243 м.). З оглядового майданчика відкривається чудова панорама Сколівських Бескидів, Ґорґанів та Полонинських Карпат.