«Намистинки Закарпаття»

Маршрут

Оборонна лінія Арпада – Водоспад Шипіт – канатно-крісельна дорога на Боржавські полонини – Чинадієве (замок «Сент-Міклош») – Мукачеве (замок Паланок) – Косино (термальний басейн) – Водоспад Кам’янка – Дрогобич (єдина в своєму роді церква святого Юра).

Вартість: 1200  грн. Екскурсійна програма 80 грн.

Програма туру

1 день.

Виїзд з Хмельницького о 3:00.
Водоспад Шипіт

Лінія Арпада – лабіринти підземель оборонної лінії, що створювалася угорськими військами в 1943–1944 р., щоб зупинити наступ Червоної Армії. Ця оборонна лінія простягнулась майже на 600 км. Вона не була суцільною і складалася з окремих вузлів оборони. Крайні елементи лінії Арпада розташовані на перевалі Дукля на заході та на Яблуницькому перевалі на сході.

Поселення.  Обід.

Водоспад Шипіт – один з найбільших водоспадів на Закарпатті (12 метрів),  знаходиться на річці Пилипець в межах полонини Боржава  (6 км від с. Пилипець Міжгірського району). Шипіт спадає вниз численними мальовничими каскадами. Утворився внаслідок розмивання породи потоком Пилипець, що несе свої води в глибокій ущелині.

Канатно-крісельна дорога на  Боржавські полонини (гора Гимба – 1497 м).Санаторій «Квітка полонини»

2 день.

Сніданок.

Санаторій «Квітка полонини» розташований в тихій сільській місцевості, в долині річки Піня, в оточенні гір з альпійськими лугами, хвойним і листяним лісом.  Тут для лікування використовують безпосередньо з джерел три види мінеральної води: «Лужанськая-4», «Лужанськая-7» і «Поляна Квасова». Дегустація мінеральних вод.

Чинадієве. Замок «Сент-Міклош». Цікавим є вже те, що це перший в Україні замок, який держава віддала в оренду приватній особі. Перша згадка про замок датується 1450 роком: тоді барон Імре Перені отримав дозвіл на зведення фортеці біля шляху Хуст–Ужгород для захисту подорожніх. В XVII ст. доля Сент-Міклоша пов’язана з князями Ракоці.Замок «Сент-Міклош»

В 1600-х рр. власником був правитель Трансильванії Ференц Ракоці Перший, потім палац перейшов до його дружини Ілони Зріні, згодом – до сина, Ференца Ракоці Другого, національного героя Угорщини. З 1729 р. маєток переходить володарям Мукачівської домінії Шенборнам,які користувалися ним понад два століття.

Замок Кохання – ось на що вирішив перетворити закарпатський митець, що взяв його в аренду, цей маловідомий палац, адже в 1682 р. тут народилося найвеличніше кохання свого часу, яке змінило долю не тільки двох люблячих сердець, але й долю цілого народу. Вся Західна Європа затамувавши подих стежила за подіями, що відбувалися в стінах замку.

Замок Паланок або Мукачівський замок. Замок знаходиться  на горі вулканічного походження на висоті 68 м і займає площу 13 930 кв. м. Якщо Ви хоч раз мріяли  побувати в справжній казці в ролі короля чи королеви, тоді замок «Паланок» – саме та чарівна паличка, яка з легкістю виконає вашу мрію.

Косино. На території комплексу «Термальні води «Косино»  розміщено 7 басейнів, 4 з них – термальні. Красень «Смарагдовий басейн» частково заходить в «Королівську залу», де можна відпочити й перейти в сауни  комплексу.

Замок ПаланокВеликий басейн «Золотий Кран Здоров’я Косино» і найвищий фонтан-ілюзія з термальною водою у світі! В ньому розмістилися чотири фонтана-джакузі з кавою, вином, пивом та палінкою (фруктовою горілкою). Прісний басейн “H2O” з аква-баром та фонтаном «Великий гриб», плавальний басейн на п’ять доріжок – великий прісний басейн для тих, хто любить багато плавати, «Ванни Кнайпа» – «17 кроків Здоров’я» – все подарує вам насолоду та гарне самопочуття.

Дегустація закарпатського вина.

Повернення на базу. Вечеря.

3 день.

Сніданок.

Дрогобич. Церква св. ЮраКам’янецький водоспад – висота водоспаду близько 7 м. Складається з одного каскаду, розділеного скельним виступом на два потоки.

Дрогобич. Церква святого Юрія — пам’ятка галицької дерев’яної архітектури кінця XV — початку XVI століть, одна з найкраще збережених і відноситься до числа найкращих пам’яток давньої української сакральної архітектури.

Повернення в Хмельницький.