«Магія Карпатських гір» – 5 днів

Маршрут

Озеро Синевир – Мінеральні води «Сойми», «Келичин» – канатно-крісельний витяг на гору Маковиця – Іза (центр лозоплетіння) – Нижнеселиська сироварня (дегустація сирів, виготовлених за швейцарською технологією) – Велятино (термальні води) – оборонна лінія Арпада – санаторій «Квітка полонини» (дегустація мінеральних вод «Лужанська 4», «Лужанська 7», «Поляна Квасова») – Косино ( термальні басейни) – Буковель – сходження на гору Хомяк – Яремче – Скелі Довбуша.

Вартість – 2050 грн. Екскурсійна програма – 180 грн.

Програма туру

1 день.Озеро Синевір

Виїзд з Хмельницького о 3:00.

Поселення. Сніданок.

Мінеральні води «Келичин» і «Сойми». Келичинська вода не тільки насичує організм цінними елементами – залізом, кальцієм, магнієм, марганцем, але й допомагає звільненню його від шлаків, токсинів та сечового піску.

«Сойми». Визначні лікувальні властивості мінеральної води зумовлені високим вмістом мінеральних солей, зокрема кальцію і магнію. Мінеральна вода лікує захворювання шлунку з різним рівнем кислототворення, супутні захворювання жовчного міхура та підшлункової залози.

Озеро Синевір. Це найбільше і одне з найкрасивіших гірських озер Карпат. Озеро оточене віковими буками і ялицями, стовбурі яких завтовшки в Санаторій «Квітка полонини»декілька обхватів. Вода в озері настільки чиста та прозора, що можна бачити дно. Повітря тут свіже і легке, здається, що його зовсім немає, настільки тут дихається вільно. Озеро Синевір розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря. Глибина озера – 10–24 м. Озеро утворилося в післяльодовиковий період.

Канатно-крісельний витяг. На горі Маковиця розташований крісельний витяг довжиною 1050 метрів. Гості можуть здійснити захоплюючий підйом на сучасній тримісні крісельній дорозі. Тривалість підйому-спуску на гору Маковиця – 30 хв. З оглядового майданчика Маковиці, яка знаходиться на висоті 850 метрів над рівнем моря, відкривається чудова панорама – Боржавський гірський хребет, Синевирський перевал, гора Кук, селище Міжгір’я, мальовничі полонини.

2 день.

Сніданок.

Косино – термальний басейнЛінія Арпада – лабіринти підземель оборонної лінії, що створювалася угорськими військами в 1943-1944 р., щоб зупинити наступ Червоної Армії. Ця оборонна лінія простягнулась майже на 600 км. Вона не була суцільною і складалася з окремих вузлів оборони. Крайні елементи лінії Арпада розташовані на перевалі Дукля на заході та на Яблуницькому перевалі на сході.

Санаторій «Квітка полонини» розташований в тихій сільській місцевості, в долині річки Піня, в оточенні гір з альпійськими лугами, хвойним і листяним лісом. Тут для лікування використовують безпосередньо з джерел три види мінеральної води: «Лужанськая-4», «Лужанськая-7» і «Поляна Квасова». Дегустація мінеральних вод.

Косино – термальний басейн. Розташований на території 200-річного дубового гаю. Складається з 5 басейнів. Гарячий гейзер прямує із самого серця землі, з глибини 1190 м. На поверхню вода потрапляє з температурою близько +55о С, охолоджується до +41о С і подається у басейни. Лікує термальна вода: захворювання опорно-рухового апарату; серцево-судинної системи; периферичної нервової системи;периферичні судини; біліарна система.Страусина ферма у місті Хуст

Дегустація закарпатського вина.

Повернення на базу. Вечеря.

3 день.

Сніданок.

Іза – центр лозоплетіння. В кінці XIX століття в селі широко поширився промисел плетіння кошиків з лози, що зберігся до сьогодення.

Селиська сироварня. Дана сироварня – це соціальний проект створений за допомогою волонтерів із Франції, Швейцарії, Австрії. За допомогою сучасного обладнання виготовляють сир за швейцарською технологією. Використовується тільки екологічно чисте молоко місцевих корівок, тільки ранкового надою! Сир виготовляється тільки на основі Велятино. Теплі водинайчистішої мінеральної джерельної води не використовуючи жодних консервантів. Від джерела, яке знаходиться в 4-х кілометрах від села, спеціально було проведено водопровід.

Хуст. Страусина ферма в Хусті відкрита в 2002 р. Своїх перших страусів підприємець Василь Перець придбав у сусідній Словаччині. Зараз поголів’я становить 26 птахів. На фермі можна купити яйця і пір’я страусів. Оскільки страуси всеїдні, можна приносити з собою будь-який корм, зокрема хліб, яблука і капусту.

Велятино. На сьогодні “Теплі Води” – термальний курорт в Велятино, пропонує лікувальні ванни з термальної, борної, бромно-хлоридно-натрієвої води з підвищеним вмістом йоду з Велятинського джерела, а також в останні роки побудовані три басейни з термальною водою, які користуються неабиякою популярністю.

Переїзд в Яремче.Ресторан «Гуцульщина»

4 день.

Сніданок.

Буковель. Курорт «Буковель» є перлиною карпатського зимового відпочинку. Він відомий далеко за межами України. Сучасна інфраструктура для комфортного відпочинку працює на протязі всього року. Ви зможете покататись на канатно-крісельному витязі, милуючись краєвидами гори Хом’як та Синяк, а на оглядовому майданчику Вас зустрінуть чудові краєвиди Чорногірського хребта – гори Говерла, Петрос, Близниці.

Сходження на гору Хом’як — вершину у південно-східній частині Ґорґан (Українські Карпати), на території Надвірнянського району Івано-Франківської області. Висота — 1542 м, перепад висоти у порівнянні з долиною Пруту — 700—800 м. Форма дахоподібна. Складається з пісковиків. Схили Буковельрозчленовані притоками річок басейну Пруту (північний схил — притоками Женця, південний — Прутця Яблуницького). У привершинній частині — кам’яні розсипища та осипища, далі — полонини і криволісся. Середня та нижня частина схилів вкрита мішаним і хвойним лісом. (Сходження на г. Хомяк може бути замінене на сходження на г. Маковиця в з`вязку з погодними умовами та порою року).

Вечеря.

5 день.

Скелі Довбуша. Скелі Довбуша є неповторним твором природи (урочище Дрібка). Це місце відвіку стало справжнім туристичною «меккой» для любителів подорожей. Унікальне нагромажденіє кам’яних глиб ямненського піщанику застигло тут з часів ледовікового періоду. Шляхом вимивання і вивітрювання було створена фортеця неповторного Водоспад Пробійстилю.Особливий інтерес викликає камінь Довбуша, розташований збоку від автомобільної траси і тунеля. Мовчазний гігант підноситься над Лозиною, овіяний легендами і відданнями. Його прикрашає кам’яний хрест, а під ним нібито спить вічним сном легендарний опришко. Камінь і скелі Довбуша є об’єктами природи, які пов’язані з ім’ям легендарного предводителя народних месників Олекси Довбуша, який діяв на Прикарпатті в 1738-1745 рр.

Водоспад Пробій, ринок гуцульських сувенірів.

Повернення в Хмельницький.