«Закарпатські спокуси»

Маршрут

Водоспад Шипіт – канатно–крісельний витяг на Боржавську полонину – озеро Синевир – замок Берегвар – дегустаційний зал та музей леквара (традиційного угорського повидла) – в гості до свині-мангалиці – ферма карпатських буйволів – Берегове (термальний басейн) – Косино (термальний комплекс) – санаторій «Квітка полонини» (дегустація мінеральних вод) – дегустація закарпатського вина – оборонна лінія Арпада.

Програма туру

1 день.Водоспад Шипіт

Виїзд з Хмельницького о 3:00.

Поселення.

Водоспад Шипіт. З висоти 15 метрів багатьма заворожуючими каскадами між андезиновими скелями скидає води в мальовничу гірську долину один з найкрасивіших водоспадів України – водоспад Шипіт. Він бере свій початок з великого підземного джерела, т.з. “морського ока”, в одному з найгарніших місць українських Карпат – полонині Боржава. Перебування тут чудово допомагає відпочити від цивілізації та дає нові життєві сили.

Канатно–крісельний витяг на Боржавську полонину (гора Гимба – 1497 м.).

Озеро СиневірСойми. Мальовниче карпатське село славиться своїм унікальним джерелом мінеральної води “Соймівська”, яка має найбільший вміст кальцію серед усіх мінеральних вод України та не має аналогів у світі.

Синевирський перевал. Один із наймальовничіших перевалів українських Карпат, має висоту 793 метрів і з нього відриваються чудові панорами довколишніх гірських хребтів.

Озеро Синевир. Візитною карткою Українських Карпат є незрівнянної краси озеро Синевир, знане ще в народі як “Морське око”, воно вабить до себе мальовничими гірськими пейзажами та чистою кришталевою водою, в якій здавна водиться благородна форель. Озеро утворилося приблизно 10 000 років назад на висоті 989 метрів і має максимальну глибину 22 метри.

2 день.

Сніданок.Замок графа Шенборна

Замок «Берегвар» або замок графа Шенборна. Серед карпатських живописних гір розташувався один з найгарніших і найромантичніших палаців України – мисливський палац графів Шенборнів (1890р.). Палац оточений гарним парком з багатьма екзотичними рослинами та дивиться на нас 365 вікнами, запрошує через 12 входів у 52 кімнати.

Ботар. Це місце користується популярністю в кулінарних гурманів, адже саме тут знаходиться ферма та дегустаційний зал, в якому можна посмакувати різними сортами леквару (повидла), ковбасами із свині-манголиці та екологічними соками. Можна зробити фото на згадку біля пам’ятників свині та банки з варенням.

Ферма Карпатського буйвола. Колись на Закарпатті буйволи жили майже в кожній хаті – особливо цінним вважали молоко цих тварин. На сьогодні в Закарпатті залишилося близько шести десятків цих екзотичних тварин, які би могли не тільки зробити цей край туристично привабливішим, але й принести справжній економічний зиск. Буйволи – чудова тягова сила.Санаторій «Квітка полонини» А їх молоко в досягає 12% жирності. Воно набагато поживніше й корисніше за традиційне коров’яче. Буйволиця щоденно дає в кращому випадку до 7 л молока. В буйволячому молоці є високий вміст кальцію. Регулярне споживання цього продукту зміцнює імунну, кровоносну системи, попереджує рахіт, остеохондроз.

З буйволячого молока традиційно виробляють також бринзу, вурду, кефір, сметану. Останній молочний продукт дуже густої консистенції й може зберігатися декілька місяців без зміни кольору та смаку. А закарпатський токан з додаванням буйволячого молока – справжній вітамінний вибух. З буйволячого молока роблять і справжній італійський сир моцареллу.

Берегове. Столиця угорської України – “Береґсас” славиться басейнами з унікальною термальною водою, що піднімається з глибини 1600 м. та лікує від 86 хвороб, аналоги їй є лише в Новій Зеландії. Містечко має також декілька перлин архітектури: готичний костел Всіх Святих (1370 р.), костел реформаторів (XV ст.), “Графський двір” – садиба князя Бетлені (1629 р.), величний будинок імперського суду (1908 р.) та касино “Золота пава”.Косино – термальний басейн

Повернення на базу. Вечеря.

3 день.

Сніданок.

Санаторій «Квітка полонини» розташований в оточенні гір з альпійськими лугами, хвойним і листяним лісом. Тут для лікування використовують безпосередньо з джерел три види мінеральної води: «Лужанськая-4», «Лужанськая-7» і «Поляна Квасова».

Дегустація мінеральних вод.

Косино (термальні води). Супер-сучасний відпочинковий комплекс “Термальні води Косино” розташований у дубовому гаю, має 5 басейнів, 7 саун, середня температура в термальних басейнах +41 °C. Гордістю комплексу є найбільші в України фонтани-джакузі з “кавою”, “вином”, “пивом”, “паленкою” та фонтан-ілюзія “Золотий кран здоров’я” висотою 15,5 метра. Відпочинок тут подобається дорослим і дітям, а також приносить користь здоров’ю.Берегове. Винний підвал

Дегустація закарпатського вина. Околиці Берегова здавна на весь світ славляться своїми винами, які мають чудовий аромат і велике багатство смакових властивостей. Це завдяки вулканічним породам, на яких росте виноград та енергії сонця, адже саме тут найбільше сонячних днів у Закарпатті.

Верхня Грабовиця. Оборонна лінія Арпада. В цьому мальовничому карпатському селі розташований грандіозний бункер, це найбільш збережений та цікавий об’єкт суперпотужної колись оборонної лінії Арпада. Лінія будувалася угорською армією в 1943-1944рр. для захисту від радянської армії. Пропонуємо Вам пройтися по гігантському півторакілометровому тунелю з боковими відгалуженнями, вентиляційними шахтами, щоб відчути себе справжнім мілітарі-туристом.

Повернення в Хмельницький.