«Травневі передзвони»

Маршрут

Тустань (середньовічна фортеця збудована на скелі) – мінеральні води «Сойми», «Келичин» – реабілітаційний центр бурого ведмедя – озеро Синевир – санаторій «Квітка полонини» – замок Берегвар – Ужгород (прогулянка містом) – «Золота гора» ( комплекс термальних басейнів) – Косино (термальний басейн) – дегустація закарпатського вина – оборонна лінія Арпада.

Програма туру

1 день.

ТустаньВиїзд з Хмельницького о 4:00.

Тустань — ранньосередньовічна наскельна фортеця-град і митниця ІХ—ХІІІ сторіччя, давньоруський наскельний оборонний комплекс, залишки якого розташовані поблизу с. Урич. Тустань була волосним центром та митним пунктом на важливому соляному шляху, що вів з Дрогобича до Закарпаття та Західної Європи. Фортеця жодного разу (ні в 1240-1242, ні в 50-х роках XIII ст.) не була взята монголо-татарськими ордами та проіснувала в дереві з ІХ до XIII ст., а в другій половині XIII ст. вона була побудована в камені.

Поселення. Обід.

Синевирський перевал. Один із наймальовничіших перевалів українських Карпат, має висоту 793 метрів і з нього відриваються чудові панорами довколишніх гірських хребтів.

Реабілітаційний центр бурого ведмедя. На території Національного природного парку “Синевир” розташований Реабілітаційний центр бурого ведмедя площею 12 га. У зв’язку із діяльністю людини, цей найбільший хижак України опинився на межі винищення та потребує особливого ставлення. Озеро СиневірЦентр створений з метою реабілітації особин бурого ведмедя, які зазнали жорстокого поводження в неволі та потерпілих від стихійного лиха, для відтворення їх популяції у природньому середовищі існування.

Поселення. Вечеря.

Озеро Синевир. Візитною карткою Українських Карпат є незрівнянної краси озеро Синевир, знане ще в народі як “Морське око”, воно вабить до себе мальовничими гірськими пейзажами та чистою кришталевою водою, в якій здавна водиться благородна форель. Озеро утворилося приблизно 10 000 років назад на висоті 989 метрів і має максимальну глибину 22 метри.

Можливість скоштувати національних страв в справжній колибі.

2 день.

Сніданок.Санаторій «Квітка полонини»

Санаторій «Квітка полонини» розташований в оточенні гір з альпійськими лугами, хвойним і листяним лісом. Тут для лікування використовують безпосередньо з джерел три види мінеральної води: «Лужанськая-4», «Лужанськая-7» і «Поляна Квасова».

Дегустація мінеральних вод.

Чинадієво – замок графа Шенборна. Елегантний мисливський замок графів Шенборнів розташований в урочищі Берегвар на околиці селища Чинадієве. В 1728 р. ці землі отримав в подарунок від імператора Карла VI австрійский архієпископ Шенборн. Новий володар обрав мальовниче урочище Берегвар для мисливських ловів і побудував тут дерев’яний мисливський замок. А в 1890 р. на його місті був збудований чудовий кам’яний замок-палац. За основу проекта взятий астрономічний рік: 365 вікон відповідає числу днів в році, 52 кімнати відповідаютьчислу неділь, а 12 входів – числу місяців. Будову прикрашають вежі, флюгери, яскрава черепиця, кольорові вітражі, геральдична ліпнина.Ракошино. Покровський монастир

с. Ракошино. Унікальний Православний Покровський чоловічий монастир, який з давніх-давен відомий своїми святинями:

• Іверська Ікона Божої Матері ( ікона для жінок, які шукають родинного щастя та бажають відчути «щастя материнства»),
• Ікона Божої Матері «Знамення»( дар Єрусалимського Патріарха),
• Ікона Ісуса Христа «Сонце правди»,
• Ікона св. Пантелеймона із часткою мощей (привезена із гори АФОН).
• Монастирська сироварня що виготовляє сири за італійською технологією.

Ужгород. Перша згадка про це вічно прикордонне місто на річці Уж датується 872 роком, воно зачарує своїм шармом і колоритом навіть найвибагливішого туриста. Прогуляйтеся історичною вулицею міста – Корзо, обов’язково огляньте найвідоміший храм міста Катедральний Хрестовоздвиженський собор (1841 р.), римо-католицький костел св. Георгія (1775 р.), огляньте один з найстаріших в Україні замок (ХIV ст.) та обов’язково завітайте в культову корчму “Деца у нотаря”.Темальний комплекс Золота гора

Термальний комплекс «Золота гора». До послуг гостей 5 термальних басейнів: Один великий відкритий термальний басейн (t° +29°), маленький відкритий термальний басейн (t +39°), відкритий дитячий басейн, великий критий термальний басейн ( t° + 26°) та джакузі (t° + 34°) . На території є роздягалка, душеві, лоббі – бар та піцерія. За хімічним складом та температурою вода свердловини відноситься до гарячих кремнієвих гідрокарбонатних натрієвих середньої мінералізації. Схожі води: Франція – курорт Котре, Німеччина – курорт «ЕМС»,Чехія – курорт Тепліце.

Повернення на базу. Вечеря.

3 день.Косино – термальний басейн

Сніданок.

Косино – термальний басейн. Розташований на території 200-річного дубового гаю. Складається з 5 басейнів. Гарячий гейзер прямує із самого серця землі, з глибини 1190 м. На поверхню вода потрапляє з температурою близько +55 °С, охолоджується до +41 °С і подається в басейни. Лікує термальна вода: захворювання опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи, периферичної нервової системи, периферичних судин, біліарної системи.

Дегустація закарпатського вина. Околиці Берегова здавна на весь світ славляться своїми винами, які мають чудовий аромат і велике багатство смакових властивостей. Це завдяки вулканічним породам, на яких росте виноград та енергії сонця, адже саме тут найбільше сонячних днів у Закарпатті.

Берегове. Винний підвалЛінія Арпада – лабіринти підземель оборонної лінії, що створювалася угорськими військами в 1943-1944 р., щоб зупинити наступ Червоної Армії. Ця оборонна лінія простягнулась майже на 600 км. Вона не була суцільною і складалася з окремих вузлів оборони. Крайні елементи лінії Арпада розташовані на перевалі Дукля на заході та на Яблуницькому перевалі на сході.

Повернення в Хмельницький.