«Родзинки Закарпаття»

Закарпатський край – це безкрайній всесвіт, який не пізнати ні за рік, ні за два, ні за все життя. Хто хоч раз бачив ці чарівні ліси та прекрасні долини, казкові високогірні озера і водоспади,  хто милувався творінням дивовижної природи Карпатських гір, той назавжди прийняв цей край у своє серце. Подорож Закарпаттям – це яскрава пригода, в якій вас чекають середньовічні замки та розкішні палаци, древні храми та цікаві музеї, таємничі печери і гірськолижні курорти, цілющі мінеральні джерела та просто чисте повітря, напоєне різнобарв’ям трав.  Ця  земля багата на скарби, тому кожен може знайти тут щось своє, особливе…

Маршрут

Бубнище (скельно-печерний комплекс) – Гошів (Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину св. Василія Великого) – мінеральне джерело – Невицький замок  – Ужгород ( замок, музей  народної архітектури і побуту) – замок графа Шенборна – водоспад Шипіт – канатно-крісельна дорога на Боржавські полонини.

Програма туру

1 деньСкелі Довбуша

Виїзд з Хмельницького о 5:00.

Бубнище. Скельно-печерний комплекс Скелі Довбуша – унікальна пам’ятка історії та природи післяльодовикового періоду. Розташована поблизу села Бубнища в урочищi Бубнище. Геологічна пам’ятка природи «Скелі Довбуша» – природна фортеця періоду X століття – лежить на висоті 668 м над рівнем моря. Це скелясті виступи пісковиків заввишки до 80 м, що утворились більше 70 млн. років тому на дні моря.

Це неповторне за своїми формами і розташуванням нагромадження гігантських скель, каменів, що нагадують дивовижні істоти, покраяне глибокими, завжди темними ущелинами, ямами, потаємними ходами та стежками. Кам’яний лабіринт шириною 200 м тягнеться зі сходу на захід майже на 1 км, над ним – буковий та смерековий ліси. У X-XII ст. до н.е тут існувало язичницьке святилище – палеообсерваторія. За переказами, у XVII-XVIII Гошівський монастирстоліттях тут таборували опришки, які використовували печери під сховище.

Гошівський монастир. Село Гошів, славне своїм монастирем і чудотворною іконою Матері Божої. Перша історична згадка про монастир у Гошеві датована 1570 роком. Спочатку він розташовувався в урочищі Чорний або Красний ділок. На початку XVII ст. монастир було пограбовано і спалено. Згодом за підтримки Євстахія Шумлянського святиню відбудовують. Незабаром її переносять на Ясну Гору, яку подарувала монастирю родина Гошовських. У 1835-1836 роках тут зводять кам’яні споруди монастиря, а 1842 року закінчують будівництво церкви Преображення.

Найбільшого розквіту монастир набув у 30-х роках XX століття завдяки допомозі Митрополита Андрея Шептицького та численних жертводавців Греко-Католицької Церкви. До Другої світової війни у монастирі проживало 70 ченців, які ще й утримували та обслуговували лікарню, що діяла при ньому. На відпусти сюди приїжджали десятки тисяч паломників з усієї Галичини.Невицький замок

Розміщення в Воловці.  Вечеря.

2 день

Сніданок.

Невицький замок. Поблизу села Кам’яниця, на горі за Ужом, ліворуч від траси погляд вихоплює серед вершин дерев силует високої башти над сірою стіною. Справжнісінький замок, один з самих романтичних на Закарпатті — і проминути таку атракцію рішуче неможливо. До замку – вгору-вгору-вгору, на вершину колишнього кратера, а зараз гори в Вулканічних Карпатах (125 м). Хоча і біля підніжжя є цікавинка: незвичної форми гребля (1930-ті) на Ужі. Саме від неї починається 10-кілометровий дериваційний канал «Невицьке-Ужгород», на якому зведено дві міні-ГЕС.Ужгород

Гребля довгий час була улюбленим місцем літнього відпочинку ужгородців. Кажуть, тут водиться форель. Форель — риба капризна, любить лише чисту, насичену киснем воду. Трохи далі з гірського провалля з шумом виривається гірський потік Кевелев.   З західного боку гори зберігся стовп вулканічного туфу, якому легенди приписують чудесну дітотворну силу.

Ужгород. Замок був побудований ще 1100 років тому, розпочавши історію міста Ужгород. Протягом століть ця твердиня була власністю Угорської корони, потім  замком володіли італійські графи Другети. Мовчазні стіни замку залюбки розкажуть Вам свої таємниці.

Закарпатський музей народної архітектури та побуту — музей просто неба в місті Ужгород, складається з архітектурних пам’яток старовинного закарпатського села і зразків найдавніших і найбільш розповсюджених видів народного прикладного мистецтва.

Чинадієво – замок графа Шенборна. Елегантний мисливський замок графів Шенборнів розташований в Замок графа Шенборнаурочищі Берегвар на околиці селища Чинадієве. В 1728 р. ці землі отримав в подарунок від імператора Карла VI австрійский архієпископ Шенборн. Новий влодарь обрав мальовниче урочище Берегвар для мисливських ловів і побудував тут дерев’яний мисливський замок. А в 1890 р.  на його місті був збудований чудовий кам’яний замок-палац. За основу проекта взятий астрономічний рік: 365 вікон відповідає числу днів в році, 52 кімнати відповідаютьчислу неділь, а 12 входів – числу місяців. Будову прикрашають вежі, флюгери, яскрава черепиця, кольорові вітражі, геральдична ліпнина.

Вечеря.

3 день

Сніданок.

Водоспад Шипіт – один з найбільших водоспадів у Закарпатті (12 метрів),  знаходиться на річці Пилипець у межах полонини Боржава  (6 км від с. Пилипець Міжгірського району). Шипіт спадає вниз численними мальовничими каскадами. Утворився внаслідок розмивання породи потоком Пилипець, що несе свої води в глибокій ущелині.

Канатно-крісельна дорога на  Боржавські полонини (гора Гимба – 1497 м.).