«Перлини Закарпаття»

Хто хоч раз побував на Закарпатті, залишить тут частку свого серця. Бо неможливо забути смереково-букову красу стрімких крутосхилів, піднебесних полонин, з висоти яких видно у мінливому серпанку величну панораму гірських хребтів та долин.

Маршрут

Бубнище (скельно–печерний комплекс «Скелі Довбуша») – санаторій «Квітка полонини» – Чинадієве (замок «Сент-Міклош») – Мукачеве (замок «Паланок») – Косино (термальний басейн) – водоспад Шипіт – канатно–крісельний витяг на Боржавську полонину.

Програма туру

1 деньСкелі Довбуша

Виїзд з Хмельницького о 3:00.

Бубнище. Скельно-печерний комплекс Скелі Довбуша – унікальна пам’ятка історії та природи післяльодовикового періоду. Геологічна пам’ятка природи «Скелі Довбуша» – природна фортеця періоду X ст. – лежить на висоті 668 м над рівнем моря. Це скелясті виступи пісковиків заввишки до 80 м, що утворились більше 70 млн. років тому на дні моря. Це неповторне за своїми формами і розташуванням нагромадження гігантських скель, каменів, що нагадують дивовижні істоти, покраяне глибокими, завжди темними ущелинами, потаємними ходами та стежками. Кам’яний лабіринт шириною 200 м тягнеться зі сходу на захід майже на 1 км, над ним – буковий та смерековий ліси. В X-XII ст. до н.е тут існувало язичницьке святилище – палеообсерваторія. За переказами, у XVII-XVIII ст. тут таборували опришки, які використовували печери під сховище.

Приїзд в Жденієве. Санаторій «Квітка полонини»

Розміщення. Вечеря.

2 день

Сніданок.

Санаторій «Квітка полонини» розташований в тихій сільській місцевості, в долині річки Піня, в оточенні гір з альпійськими лугами, хвойним і листяним лісом.  Тут для лікування використовують безпосередньо з джерел три види мінеральної води: «Лужанськая-4», «Лужанськая-7» і «Поляна Квасова». Дегустація мінеральних вод.

Чинадієвський замокЧинадієве. Замок «Сент-Міклош». Цікавим є вже те, що це перший в Україні замок, який держава віддала в оренду приватній особі. Перша згадка про замок датується 1450 роком: тоді барон Імре Перені отримав дозвіл на зведення фортеці біля шляху Хуст–Ужгород для захисту подорожніх. В XVII ст. доля Сент-Міклоша пов’язана з князями Ракоці: В 1600-х рр. власником був правитель Трансильванії Ференц Ракоці Перший, потім палац перейшов до його дружини Ілони Зріні, згодом – до сина, Ференца Ракоці Другого, національного героя Угорщини. З 1729 р. маєток переходить володарям Мукачівської домінії Шенборнам, які користувалися ним понад два століття.

Замок Кохання – ось на що вирішив перетворити закарпатський митець, що взяв його в аренду, цей маловідомий палац, адже в 1682 р. тут народилося найвеличніше кохання свого часу, яке змінило долю не тільки двох люблячих сердець, але й долю цілого народу. Вся Західна Європа затамувавши подих стежила за подіями, що відбувалися в стінах замку.Косино – термальний басейн

Замок Паланок або Мукачівський замок. Замок знаходиться  на горі вулканічного походження на висоті 68 м і займає площу 13 930 кв. м. Якщо Ви хоч раз мріяли  побувати в справжній казці в ролі короля чи королеви, тоді замок «Паланок» – саме та чарівна паличка, яка з легкістю виконає вашу мрію.

Косино – термальний басейн. Розташований на території 200-річного дубового гаю. Складається з 5 басейнів. Гарячий гейзер прямує із самого серця землі, з глибини 1190 м. На поверхню вода потрапляє з температурою близько +55 С, охолоджується до +41 С і подається в басейни. Лікує термальна вода: захворювання опорно-рухового апарату; серцево-судинної системи; периферичної нервової системи;периферичні судини; біліарної системи.

3 день

Водоспад Шипіт – один з найбільших водоспадів у Закарпатті (12 метрів),  знаходиться на річці ПилипеЗамок Паланокць  у  межах  полонини Боржава  (6 км від с. Пилипець). Шипіт спадає вниз  численними  мальовничими каскадами. Утворився внаслідок  розмивання породи потоком  Пилипець, що несе свої  води в глибокій ущелині.

Канатно-крісельна дорога на  Боржавські полонини (гора Гимба – 1497 м.).

Лінія Арпада – лабіринти підземель оборонної лінії, що створювалася угорськими військами в 1943 – 1944 р., щоб зупинити наступ Червоної Армії. Ця оборонна лінія простягнулась майже на 600 км. Вона не була суцільною і складалася з окремих вузлів оборони. Крайні елементи лінії Арпада розташовані на перевалі Дукля на заході та на Яблуницькому перевалі на сході.