«Родзинки Закарпаття» (зимовий тур)

Маршрут

Тустань (середньовічна фортеця ) – водоспад Кам’янка – оборонна лінія Арпада – санаторій «Квітка полонини» – замок Берегвар – варіння в чанах– Ужгород (замок та Закарпатський музей народної архітектури та побуту) – Ракошино (унікальний православний Покровський чоловічий монастир) – Косино (термальні води).

Вартість: 1260 грн. Туристичне обслуговування: 80 грн. (додатково оплачуються вхідні квитки до туристичних об’єктів).

Програма туру

1 день.

Тустань взимкуВиїзд з Хмельницького о 4:00.

Тустань — ранньосередньовічна наскельна фортеця-град і митниця ІХ—ХІІІ сторіччя, давньоруський наскельний оборонний комплекс, залишки якого розташовані поблизу с. Урич. Тустань була волосним центром та митним пунктом на важливому соляному шляху, що вів з Дрогобича до Закарпаття та Західної Європи. Фортеця жодного разу (ні в 1240-1242, ні в 50-х роках XIII ст.) не була взята монголо-татарськими ордами та проіснувала в дереві з ІХ до XIII ст., а в другій половині XIII ст. вона була побудована в камені.

Водоспад на річці Кам’янці. Гучний потік Кам’янецького водоспаду чути здаля. Висота падіння води сягає 6 метрів. Навесні та раннім літом, коли річка Кам’янка повноводна, водоспад стає найбільш видовищним. Потужний та прекрасний, він розділений велетенською кам’яною брилою на два потоки. Довкола — долина з потрощеного каміння, обваленого рікою з гір.

Замок ШенборнаЛінія Арпада – лабіринти підземель оборонної лінії, що створювалася угорськими військами в 1943–1944 р., щоб зупинити наступ Червоної Армії. Ця оборонна лінія простягнулась майже на 600 км. Вона не була суцільною і складалася з окремих вузлів оборони. Крайні елементи лінії Арпада розташовані на перевалі Дукля на заході та на Яблуницькому перевалі на сході.

Поселення. Вечеря.

2 день.

Сніданок.

Замок «Берегвар» або замок графа Шенборна. Серед карпатських живописних гір розташувався один з найгарніших і найромантичніших палаців України – мисливський палац графів Шенборнів (1890р.). Палац оточений гарним парком з багатьма екзотичними рослинами та дивиться на нас 365 Ужгородвікнами, запрошує через 12 входів у 52 кімнати.

с. Ракошино. Унікальний православний Покровський чоловічий монастир, який з давніх-давен відомий своїми святинями:

  • Іверська Ікона Божої Матері (ікона для жінок, які шукають родинного щастя та бажають відчути «щастя материнства»),
  • Ікона Божої Матері «Знамення» (дар Єрусалимського Патріарха),
  • Ікона Ісуса Христа «Сонце правди»,
  • Ікона св. Пантелеймона із часткою мощей (привезена із гори Афон).

А також відвідаємо сироварню, де ченці готують сири по Італійській технології, де можна буде скуштувати їх та придбати (сири, мед, пікницю та іншу смакоту, що виготовлена силами ченців з власного фермерського господарства).Ужгородський замок

Ужгород. Перша згадка про це вічно прикордонне місто на річці Уж датується 872 роком, воно зачарує своїм шармом і колоритом навіть найвибагливішого туриста. Закарпатський музей народної архітектури та побуту, складається з архітектурних пам’яток старовинного закарпатського села і зразків найдавніших і найбільш поширених видів народного прикладного мистецтва. Це один з перших на Україні музеїв під відкритим небом, що був створений в 1965 р., розташований на південному схилі Замкової гори, поряд з Ужгородським замком, в місцевості, яка носить назву Відьмина Яма. Загалом тут зберігається понад 14 тис. експонатів.

Ужгородський замок – найбільш давня і імпозантна будова сучасного Ужгорода. Фортеця розташована на пагорбі вулканічного походження в дуже зручному місці: на стику гірЛумшори. Варіння в чанах і низовини. Від найдавніших історичних часів і до кінця першої світової війни замок і місто мали назву Унг, Унгвар.

Прогулянка містом. Вільний час.

Лумшори (варіння в чанах та купання в гірській річці). В підніжжі найбільшої полонини українських Карпат полонини Руна знаходиться бальнеологічний курорт Лумшори, який відомий ще з XVII ст. В ньому тісно переплелися райської краси природа і елементи пекла – величезні металеві чани, в яких Вас варитимуть на повільному вогні в мінеральній сірководневій воді. Для більшої насолоди можна чергувати “варіння” в чані і купання в холодній воді. Такий відпочинок окрім незабутніх вражень, приводить до оздоровлення опорно-рухового апарату і омолоджує організм на десять років.
Ті, хто пройшли тренування перед пеклом, допускаються до оглядин каскаду мальовничих водоспадів на річці Лумшори.

Санаторій Квітка полониниПовернення на базу. Вечеря.

3 день.

Сніданок.

Санаторій «Квітка полонини» розташований в оточенні гір з альпійськими лугами, хвойним і листяним лісом. Тут для лікування використовують безпосередньо з джерел три види мінеральної води: «Лужанськая-4», «Лужанськая-7» і «Поляна Квасова».

Дегустація мінеральних вод.

Косино (термальні води). Супер-сучасний відпочинковий комплекс “Термальні води Косино” розташований у дубовому гаю, має 5 басейнів, 7 саун, середня температура в термальних басейнах +41 °C. Гордістю комплексу є найбільші в України Берегове. Винний підвалфонтани-джакузі з “кавою”, “вином”, “пивом”, “паленкою” та фонтан-ілюзія “Золотий кран здоров’я” висотою 15,5 метра. Відпочинок тут подобається дорослим і дітям, а також приносить користь здоров’ю.

Дегустація закарпатського вина. Околиці Берегова здавна на весь світ славляться своїми винами, які мають чудовий аромат і велике багатство смакових властивостей. Це завдяки вулканічним породам, на яких росте виноград та енергії сонця, адже саме тут найбільше сонячних днів у Закарпатті.

Повернення в Хмельницький.