«Шепіт віків»

Маршрут

Зарваниця – Яремче (водоспад Пробій, гуцульський ринок сувенірів, заповідник, музей «Карпати в мініатюрі») – Ділове (географічний центр Європи) – Солотвино (відпочинок на солоних озерах) – Кваси (мінеральне джерело) – водоспад Труфанець – Буковель – сходження на гору Хомяк.

Вартість – 1230 грн. Туристичне обслуговування – 80 грн.

1 день.Зарваниця

Виїзд з Хмельницького о 6.00.

Зарваниця. Марійський духовний центр в Зарваниці внесений до списку п’ятнадцяти найважливіших святинь католицького світу, пов’язаних з явленнями Діви Марії. Зарваниця – це місце яке користується в нашому народі великою пошаною і любов’ю. Але всьому світові Зарваниця більш відоме як святе місце, де знаходиться чудотворна ікона Матері Божої. Зарваниця – це чудове місце, потрапивши сюди, ти забуваєш про все на світі, і живеш лише для одного Бога. Усіх запрошуємо відвідати це святе місце, місце паломництва багатьох вірних з усього світу.

Розміщення в Яремче.  Обід. Оглядова екскурсія по місту, ресторан «Гуцульщина» (шедевр гуцульської архітектури з дерева), відвідування сувенірного ринку, де продаються вироби народних гуцульських майстрів.

Вольєрне  господарство.  Маршрут починається з живописної долини, де з’єднуються дві річечки – Жонка і Багрівець та б’є з-під землі цілюще мінералізоване джерело. Звідси підіймається крута стежина, яка веде до вольєрного господарства, створеного з метою збереження і розмноження диких тварин  на території Карпатського Ресторан «Гуцульщина»національного природного парку в 1992 році. Повноправними господарями цього володіння площею в 5,3 г. є сімейство оленя благородного. Це стрункі, граціозні, горді і красиві представники карпатської фауни. Не менш цікаві дикі кабани, які миролюбно виглядають з гущавини.

Річка Жонка, мінеральне джерело, водоспад Пробій. Парк–музей «Карпати в мініатюрі» в Яремче детально відображає архітектурні пам’ятники і об’єкти культурної спадщини Карпат. Парк-музей став новою туристичною визначною пам’яткою і одночасно майданчиком для нестандартного вивчення географії та історії Карпатського краю.

Вільний час.

2 день.

Сніданок.

Водоспад ТруфанецьЯблуницький перевал. Яблуницький перевал розташований на межі Закарпатської та Івано-Франківської області, на південно-західній околиці села Яблуниці. Висота перевалу – 931 м. над рівнем моря. Він лежить на вододілі річок Пруту і Чорної Тиси.  На перевалі діє сувенірний ринок, облаштовано оглядовий майданчик, з якого видно частину смт. Ясіня і Свидівецького масиву з горами Близниця. Через Яблуницький перевал у 13 ст. проходила в південно-західну Європу монголо-татарська орда (звідси друга назва — Татарський перевал). Це також один із перевалів, через який пролягав важливий шлях між Галицьким князівством та Угорщиною, а пізніше між Польщею та Семигородом.

Водоспад Труфанець – це між Ясінями та Квасами, при автодорозі. З південно-східних схилів Свидовецького хребта, з-під Близниці, з субальпійських лісів і лук, з висоти в 1720 метрів несеться чиста вода – і так поспішає до устя великої ріки, що, не витримавши, летить з 36-метрової висоти. Водоспад носить ім’я по потічку Труфанець, правій притоці Чорної Тиси. Довжина Труфанця (потічка) – 2830 метрів, з них 230 він тече під землею. Така от пам’ятка природи.

Кваси. Мінеральне джерело. Назва села походить від слова “квасна (кисла) вода”, так на Гуцульщині називають мінеральну воду. В селі і справді є мінеральні джерела, вода з яких належить до типу “Арзні” і “Єсентуки”.Ділове. Географічний центр Європи

Ділове. Географічний центр Європи. У селі Ділове розташований географічний центр Європи. В 1887 року тут встановили кам’яний стовпчик, на якому латиною написали:  «Постійне, точне, вічне місце. Дуже точно, зі спеціальним приладом, виготовленим в Австро-Угорщині, за шкалою меридіанів та паралелей, встановлений центр Європи. Рік 1887». Приблизно двометровий стовпчик розташований обіч дороги. Це популярне туристичне місце.

Солотвино. Озеро Кунігунда – найбільше зі солоних озер, розташованих на західній околиці Солотвина. Це озеро антропогенного походження, яке утворилося 1902 року внаслідок просадки на 20 м. щойно відкритої соляної копальні «Кунігунда». Це карстове озеро наповнене цілющою водою. Берег і дно вкриті шаром лікувальної грязі аспідно-чорного кольору. Протягом року температура води не опускається нижче +17 °С.  Глибина озера 1-8 м.  Концентрація солей  146 – 150‰,  підвищена концентрація іонів брому. Містить лікувальну ропу та сульфідні грязі.Микуличин, пивоварня

Пивоварня «Микуличин» – візитівка сучасного Микуличина. Пиво – стародавній напій. В різні часи, різні народності варили пиво. Не виключенням є і гуцули. Сьогодні гуцули відомі етнічною та автентичною кухнею, котра передбачає використання натуральних продуктів в приготуванні страв. Тому варіння пива для гуцулів стало посильною працею, оскільки передбачає використання абсолютно натуральної сировини.

Вечеря.

3 день.

Сніданок.

БуковельБуковель. Курорт «Буковель» є перлиною карпатського зимового відпочинку. Він відомий далеко за межами України. Сучасна інфраструктура для комфортного відпочинку працює на протязі всього року. Ви зможете покататись на канатно-крісельному витязі, милуючись краєвидами гори Хом’як та Синяк, а на оглядовому майданчику Вас зустрінуть чудові краєвиди Чорногірського хребта – гори Говерла, Петрос, Близниці.

Сходження на гору Хом’як. Хоча підйом на вершину Хом’як крутий, але короткий, тому доступний практично кожному туристу. Мине трохи більше ніж півгодини сходження по гірській стежці – і ось Ви на вершині. Краса! Тут Ви побачите на постаменті статую Діви Марії. Побувавши одного разу на вершині Хом’як, Ви захочете продовжити походи по Горганам.

Повернення в Хмельницький.