«Термальне серце Закарпаття – осінь»

Маршрут

Косино (термальний комплекс) – дегустація закарпатського вина – Велятино (термальний комплекс) – Берегове «Жайворонок» (термальний комплекс)– оборонна лінія Арпада – Хуст (руїни замку) – ферма страусів – ферма «Карпатський буйвол» (дегустація) – музей Леквару (дегустація) – Затиснянський краєзнавчий музей.

Програма туру

Косино. Термальні басейни1 день.

Виїзд з Хмельницького.

Поселеня.

Велятин. Тут серед мальовничих гір здавна б’ють джерела термальних вод. Місцева вода має в 33 рази вищу мінералізацію за морську, також славиться великим вмістом йоду і брому та лікує багато хвороб. Всі, хто купаються в термальних басейнах крім лікування, отримують великий заряд позитиву та задоволення.

Хуст – cтраусина ферма. Недалеко від центру Хуста знаходиться ферма в якій живуть найбільші сучасні птахи світу – страуси. Дорослі особини цього виду можуть досягати висоти 2,7 м. та важити до 130 кг. Замість африканських пейзажів страуси та туристи можуть насолоджуватися чудовим панорамним виглядом хустського замку.

Косино – термальний басейнХуст. Руїни замку. Замок у місті Хуст – найбільші руїни Закарпатської області. Руїни замку височіють над містом на горі (174 м н. р. м.) вулканічного походження. Власне виникнення самого міста Хуст пов’язують із початком спорудження кам’яного замку у 1090 р. для захисту соляного шляху, що пролягав від солотвинських копалень вздовж Тиси.

Обідо-вечеря.

2 день.

Сніданок.

Затисянський краєзнавчий музей. Затисянський краєзнавчий музей, який складається із палацу графів Фогораші (1890 р.), хати бідняка (1918 р.), сільської школи (1920 р.) та хати заможного селянина (1882 р.) із чудовими дерев’яними різьбленими меблями. Збереглися також сімейна графська каплиця (ХІХ ст.) та залишки парку із плантанами і липами.

Музей леквару. Музей та дегустаційний зал леквару, де також є соки, сиропи, фруктові соуси знаходиться в селі Ботар. Саме тут можливо спробувати солодку смакоту кількох різних сортів леквару. Увесь тутешній леквар-повидло – унікальний, бо рецептура – прадавня. Родзинкою села Ботар є те, що тут виробляють леквари понад 20-х видів.Косино. Термальні басейни

Еко-ферма «Карпатський буйвол». У мальовничому куточку Закарпаття, біля підніжжя Чорної Гори, знаходиться будинок Карпатський буйволів. Єдина в Україні буйволина ферма, що відновлює популяцію цих дивовижних і дуже корисних тварин. Безпосередньо на фермі розміщено невеликий переробний цех, де з дуже рідкісного і корисного молока виготовляють різні еко-продукти. Гордістю є справжня Mozzarela di Bufala. Відвідувачів ферми познайомлять із карпатським буйволами, проведуть цікаву екскурсію, а на дегустації представлять весь асортимент сирів, які можна буде придбати на місці.

Берегове. Колишній “Береґсас” здавна відомий своїми архітектурними пам’ятками, але більшість туристів їдуть сюди для лікування, насолоди та відпочинку. Адже саме тут розташований сучасний оздоровчий комплекс “Жайворонок”, який славиться басейнами з унікальною термальною водою (температурою 31-45 С). Гості комплексу цілий рік можуть лікуватися та відпочивати у відкритих та критих басейнах із природньою мінеральною водою, котра піднімається безпосередньо із термальних свердловин глибиною понад 1 км.Страусина ферма в Хусті

Повернення на базу. Вечеря.

3 день.

Сніданок.

Косино. Супер-сучасний відпочинковий комплекс “Термальні води Косино” розташований у дубовому гаю, має 5 басейнів, 7 саун, середня температура в термальних басейнах + 41 °C. Гордістю комплексу є найбільші в України фонтани-джакузі з “кавою”, “вином”, “пивом”, “паленкою” та фонтан-ілюзія “Золотий кран здоров’я” висотою 15,5 метра. Відпочинок тут подобається дорослим і дітям, а також приносить користь здоров’ю.

Берегове. Винний підвалДегустація закарпатського вина. Околиці Берегова здавна на весь світ славляться своїми винами, які мають чудовий аромат і велике багатство смакових властивостей. Це завдяки вулканічним породам, на яких росте виноград та енергії сонця, адже саме тут найбільше сонячних днів у Закарпатті.

Верхня Грабовиця. Оборонна лінія Арпада. В цьому мальовничому карпатському селі розташований грандіозний бункер, це найбільш збережений та цікавий об’єкт суперпотужної колись оборонної лінії Арпада. Лінія будувалася угорською армією в 1943-1944 рр. для захисту від радянської армії. Пропонуємо Вам пройтися по гігантському півторакілометровому тунелю з боковими відгалуженнями, вентиляційними шахтами, щоб відчути себе справжнім мілітарі-туристом.

Повернення в Хмельницький.