«Окраса Закарпаття» – 5 днів

Маршрут

Тустань (середньовічна фортеця збудована на скелі) – водоспад Кам’янка – санаторій «Квітка полонини» – замок Берегвар – Косино (термальний басейн) – канатно-крісельний витяг на гору Маковицю – мінеральні води «Сойми», «Келичин» – озеро Синевир – замок «Сент-Міклош» – Мукачеве (замок «Паланок») – відпочинок  на пляжі «Бумеранг» – оборонна лінія Арпада – Дрогобич (єдина в своєму роді церква святого Юра) – Мединичі (зоопарк).

Вартість – 2050 грн. Екскурсійна програма – 150 грн.

Програма туру

1 день.Тустань

Виїзд з Хмельницького о 4:00.

Тустань — ранньосередньовічна наскельна фортеця-град і митниця ІХ—ХІІІ сторіччя, давньоруський наскельний оборонний комплекс, залишки якого розташовані поблизу с. Урич. Тустань була волосним центром та митним пунктом на важливому соляному шляху, що вів з Дрогобича до Закарпаття та Західної Європи. Фортеця жодного разу (ні в 1240-1242, ні в 50-х роках XIII ст.) не була взята монголо-татарськими ордами та проіснувала в дереві з ІХ до XIII ст., а в другій половині XIII ст. вона була побудована в камені.

Кам’янецький водоспад. Висота водоспаду близько 7 м. Складається з одного каскаду, розділеного скельним виступом на два потоки.

Поселення. Вечеря.

2 день.Камянецький водоспад

Сніданок.

Санаторій «Квітка полонини» розташований в оточенні гір з альпійськими лугами, хвойним і листяним лісом. Тут для лікування використовують безпосередньо з джерел три види мінеральної води: «Лужанськая-4», «Лужанськая-7» і «Поляна Квасова».

Дегустація мінеральних вод.

Чинадієво – замок графа Шенборна. Елегантний мисливський замок графів Шенборнів розташований в урочищі Берегвар на околиці селища Чинадієве. В 1728 р. ці землі отримав в подарунок від імператора Карла VI австрійский архієпископ Шенборн. Новий володар обрав мальовниче урочище Берегвар для мисливських ловів і побудував тут дерев’яний мисливський замок. А в 1890 р. на його місті був збудований чудовий кам’яний замок-палац. За основу проекта взятий астрономічний рік: 365 вікон відповідає числу днів в році, 52 кімнати відповідаютьчислу неділь, а 12 входів – числу місяців. Будову прикрашають вежі, флюгери, яскрава черепиця, Замок графа Шенборнакольорові вітражі, геральдична ліпнина.

Косино – термальний басейн. Розташований на території 200-річного дубового гаю. Складається з 5 басейнів. Гарячий гейзер прямує із самого серця землі, з глибини 1190 м. На поверхню вода потрапляє з температурою близько +55 °С, охолоджується до +41 °С і подається в басейни. Лікує термальна вода: захворювання опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи, периферичної нервової системи, периферичних судин, біліарної системи.

Повернення на базу. Вечеря.

3 день.

Сніданок.

Канатно-крісельний витяг. На горі Маковиця розташований крісельний витяг довжиною 1050 метрів. Гості можуть здійснити захоплюючий підйом на Косино – термальний басейнсучасній тримісні крісельній дорозі. Тривалість підйому-спуску на гору Маковиця 30 хв. З оглядового майданчика Маковиці, який розташований на висоті 850 метрів над рівнем моря, відкривається чудова панорама на Боржавський гірський хребет, Синевирський перевал, гору Кук, селище Міжгір’я, мальовничі полонини.

Мінеральні води «Келичин» і «Сойми».  Келечинська вода не тільки насичує організм цінними елементами – залізом, кальцієм, магнієм, марганцем, але й допомагає звільненню його від шлаків, токсинів та сечового піску. Визначні лікувальні властивості мінеральної води Сойми зумовлені насамперед високим вмістом мінеральних солей, зокрема кальцію і магнію. Мінеральна вода лікує захворюваннях шлунка з різним рівнем кислотоутворення, супутніх захворюваннях жовчного міхура та підшлункової залози.

Озеро Синевір. Це найбільше і одне з найкрасивіших гірських озер Карпат. Озеро оточене віковими буками і ялицями, стовбурі яких завтовшки в декілька обхватів. Вода в озері настільки чиста та прозора, що можна бачити дно. Повітря тут свіже і легке.  Здається, що його зовсім немає, настільки тут дихається вільно і легко. Озеро Синевір розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря. Середня глибина озера – 10-12 м.,  максимальна – 24 м. Це озеро утворилося в післяльодовиковий період.
Озеро Синевір
Повернення на базу.  Вечеря.

4 день.

Сніданок.

Чинадієве. Замок «Сент-Міклош». Цікавим є вже те, що це перший в Україні замок, який держава віддала в оренду приватній особі. Перша згадка про замок датується 1450 роком: тоді барон Імре Перені отримав дозвіл на зведення фортеці біля шляху Хуст-Ужгород для захисту подорожніх. В XVII ст. доля Сент-Міклоша пов’язана з князями Ракоці: В 1600-х рр. власником був правитель Трансильванії Ференц Ракоці Перший, потім палац перейшов до його дружини Ілони Зріні, згодом – до сина, Ференца Ракоці Другого, національного героя Угорщини. З 1729 р. маєток переходить володарям Мукачівської домінії Шенборнам, які користувалися ним понад два століття.

Чинадієвський замокЗамок Кохання – ось на що вирішив перетворити закарпатський митець, що взяв його в аренду. В 1682 р. тут народилося найвеличніше кохання свого часу, яке змінило долю не тільки двох люблячих сердець, але й долю цілого народу. Вся Західна Європа затамувавши подих стежила за подіями, що відбувалися в стінах замку.

Замок Паланок або Мукачівський замок. Замок розташований  на горі вулканічного походження на висоті 68 м і займає площу 13 930 кв. м. Якщо Ви хоч раз мріяли  побувати в справжній казці в ролі короля чи королеви, тоді замок «Паланок» – саме та чарівна паличка, яка з легкістю виконає вашу мрію.

Дідівське озеро. Ця територія стала улюбленим місцем відпочинку для жителів округи. Площа водойми більше 54 гектарів. Кілька років тому на певній частині території тут обладнали пляж, який називається «Бумеранг».

Дегустація закарпатського вина.

Повернення на базу.  Вечеря.

5 день.Дрогобич. Церква св. Юра

Сніданок.

Лінія Арпада – лабіринти підземель оборонної лінії, що створювалася угорськими військами в 1943-1944 р., щоб зупинити наступ Червоної Армії. Ця оборонна лінія простягнулась майже на 600 км. Вона не була суцільною і складалася з окремих вузлів оборони. Крайні елементи лінії Арпада розташовані на перевалі Дукля на заході та на Яблуницькому перевалі на сході.

Дрогобич. Місто засноване наприкінці XI століття. Церква св. Юра — пам’ятка сакральної архітектури національного значення. Дерев’яна тридільна (тризрубна), споруджена у стилі українського Відродження в XVI–XVII століттях. В інтер’єрі іконостас 1659 року та розписи XVII століття. Церква святого Юрія — пам’ятка галицької дерев’яної архітектури кінця XV — початку XVI століть, одна з найкраще збережених і відноситься до числа найкращих пам’яток давньої української сакральної архітектури.

Мединичі. Меденіцкій зоопарк “Лімпопо” – найбільший зоопарк у Львівській області. Тут утримують понад 300 тварин, що представляють сотні різних видів світової фауни.

Повернення в Хмельницький.