«Золоте кільце Карпатських гір»

Маршрут

Лінія Арпада – водоспад Шипіт – канатно-крісельна дорога на Боржавські полонини – санаторій «Квітка полонини», дегустація мінеральних вод – Чинадієве ( замок «Сент-Міклош»), Мукачеве (замок Паланок), Косино (термальний басейн) – мінеральні джерела «Келичин», «Сойми» – Хуст  (страусина ферма) – Іза (центр лозоплетіння) – Ділове (географічний центр Европи) – Рахів (Свято бринзи) – Яремче.

Програма туруВодоспад Шипіт

1 день

Виїзд з Хмельницького о 5:00.

Лінія Арпада – лабіринти підземель оборонної лінії, що створювалася угорськими військами в Східних Карпатах в 1943 – 1944 роках, щоб зупинити наступ Червоної Армії. Ця оборонна лінія простягнулась майже на 600 км. Вона не була суцільною і складалася з окремих вузлів оборони. Крайні елементи лінії Арпада розташовані на перевалі Дукля на заході та на Яблуницькому перевалі на сході. Завданням лінії було побудувати ефективну лінію оборони з мінімальними затратами в найкоротші терміни.

Розміщення в Воловці. Обід.Санаторій «Квітка полонини»

Водоспад Шипіт – один з найбільших водоспадів у Закарпатті (12 метрів),  знаходиться на річці Пилипець  у  межах  полонини Боржава  (6 км від с. Пилипець). Шипіт спадає вниз  численними  мальовничими каскадами. Утворився внаслідок розмивання породи потоком  Пилипець, що несе свої  води в глибокій ущелині.

Канатно-крісельна дорога на  Боржавські полонини (гора Гимба – 1497 м.).

Вільний час.

2 день

Сніданок.Замок «Сент-Міклош»

Санаторій «Квітка полонини» розташований в тихій сільській місцевості, в долині річки Піня, в оточенні гір з альпійськими лугами, хвойним і листяним лісом.  Тут для лікування використовують безпосередньо з джерел три види мінеральної води: «Лужанськая-4», «Лужанськая-7» і «Поляна Квасова». Дегустація мінеральних вод.

Чинадієве. Замок «Сент-Міклош». Цікавим є вже те, що це перший в Україні замок, який держава віддала в оренду приватній особі. Перша згадка про замок датується 1450 роком: тоді барон Імре Перені отримав дозвіл на зведення фортеці біля шляху Хуст – Ужгород для захисту подорожніх. В XVII ст. доля Сент-Міклоша пов’язана з князями Ракоці: в 1600-х рр. власником був правитель Трансильванії Ференц Ракоці Перший, потім палац перейшов до його дружини Ілони Зріні, згодом – до сина, Ференца Ракоці Другого, національного героя Угорщини. З 1729 р. маєток переходить володарям Мукачівської домінії Шенборнам, які користувалися ним понад два століття.

«Замок Кохання» – ось на що вирішив перетворити закарпатський митець, що взяв його в аренду, цей маловідомий палац, адже в 1682 р. тут народилося найвеличніше кохання свого часу, яке змінило долю не тільки двох люблячих сердець, але й долю цілого народу. Вся Західна Європа затамувавши подих стежила за подіями, що відбувалися в стінах замку.Замок Паланок

Замок Паланок або Мукачівський замок. Замок знаходиться  на горі вулканічного походження на висоті 68 м і займає площу 13 930 кв. м. Якщо Ви хоч раз мріяли  побувати в справжній казці в ролі короля чи королеви, тоді замок «Паланок» – саме та чарівна паличка, яка з легкістю виконає вашу мрію.

Косино – термальний басейн.  Гейзери із гарячою мінеральною водою поблизу села Косонь Берегівського району б’ють із глибини 1200 м. Тут найтепліший на Закарпатті клімат. В цьому місці йдуть активні підземні процеси: пласти рухаються, утворюються гарячі гейзери, вода в яких насичена залізом. На двох із 29 розвіданих термальних свердловин у Береговому та Косоні збудували басейни. Паломники з усієї України прибувають до екзотичних джерел із травня до листопада – доки триває купальний сезон.

Вечеря.Косино – термальний басейн

3 день

Сніданок.

Мінеральні води «Келичин» і «Сойми».  Келечинська мінеральна вода не тільки насичує організм цінними елементами – залізом, кальцієм, магнієм, марганцем, але й допомагає звільненню його від шлаків, токсинів та сечового піску.

«Сойми». Визначні лікувальні властивості мінеральної води Сойми зумовлені насамперед високим вмістом мінеральних солей, зокрема кальцію і магнію. Мінеральна вода «Сойми» призначається при захворюваннях шлунка з різним рівнем кислотоутворення, супутніх захворюваннях жовчного міхура та підшлункової залози.Страусина ферма у місті Хуст

Страусина ферма у місті Хуст. Аби подивитися на екзотичних страусів не обов’язково їхати аж до Африки. Понад сотня пернатих птахів живуть на Закарпатті, на околиці міста Хуст.   Природні умови краю виявилися цілком придатними для життя страусів, а самі вони зовсім невибагливі у їжі – споживають майже все – та не потребують особливого догляду. Проте користі з них чимало.  Власник ферми Василь Перец називає вирощування птахів безвідходним виробництвом. Використовують з страуса абсолютно все.

На ферму Василя Перця приїжджають десятки туристів, щоб помилуватися пернатими екзотами з далекої африканської країни. Та страуси звикли до частих візитів гостей, і самі підходять до огорожі. Адже туристи приїжджають на ферму не з порожніми руками – а привозять смачні гостинці, які вихованці навчилися брати з рук людей.

Іза.  Ізу вважають столицею лозоплетіння на Закарпатті. Зародився Ділове. Географічний центр Європицей промисел в кінці 19 ст. Проїжджаючи центральною вулицею села майже біля кожної хати можна побачити справжні витвори мистецтва із лози:столи, стільці, крісла-гойдалки, етажерки, тумбочки, вази, шкатулки, кошики, обплетені бутлі, різні сувеніри, тощо.

Ділове. Географічний центр Європи. У селі Ділове розташований географічний центр Європи. В 1887 року тут встановили кам’яний стовпчик, на якому латиною написали:  «Постійне, точне, вічне місце. Дуже точно, зі спеціальним приладом, виготовленим в Австро-Угорщині, за шкалою меридіанів та паралелей, встановлений центр Європи. Рік 1887». Приблизно двометровий стовпчик розташований обіч дороги. Це популярне туристичне місце.

Рахів.  Закарпатське містечко Рахів, запрошує всіх охочих на фестиваль бринзи. Гуцульський сир: бринза, вурда, будз, — це унікальний національний продукт, який вабить своїм неповторним смаком.

Фестиваль бринзи — це незабутнє свято закарпатського колориту та гарного гірського відпочинку. Сюди з’їжджаються гуцули з усього світу, перетворюючи Рахів на барвисту суміш подій та цікавих людей. В рамках фестивалю: огляд параду сіл Гуцульщини (в параді братимуть участь трембітарі, старожили, національні художні колективи), святковий концерт, урочиста частина, усілякі ігри та конкурси. Ну і звісно, смачне та корисне смакування неповторної бринзи.  Щороку тут представлено понад 100 виробників цього продукту. Саме тому, гостям є з чого вибирати.

Мінеральне джерело.  Назва села походить від слова “квасна (кисла) вода”, так на Гуцульщині називають мінеральну воду. В селі і справді є мінеральні джерела, вода з яких належить до типу “Арзні” і “Єсентуки”.