«Карпатський трамвай»

Маршрут

Тустань (середньовічна фортеця, збудована на скелі) – водоспад Кам’янка – подорож “Карпатським трамваєм” – Музей вузькоколійки – Мізинські водоспади – Гошівський монастир – Бубнище (скельно-печерний комплекс).

Програма туру

1 день.Тустань

Виїзд з Хмельницького о 4:00.

Тустань — ранньосередньовічна наскельна фортеця-град і митниця ІХ—ХІІІ сторіччя, давньоруський наскельний оборонний комплекс, залишки якого розташовані поблизу с. Урич. Тустань була волосним центром та митним пунктом на важливому соляному шляху, що вів з Дрогобича до Закарпаття та Західної Європи. Фортеця жодного разу (ні в 1240-1242, ні в 50-х роках XIII ст) не була взята монголо-татарськими ордами та проіснувала в дереві з ІХ до XIII ст., а в другій половині XIII ст. вона була побудована в камені.

Кам’янецький водоспад – висота водоспаду близько 7 м. Складається з одного каскаду, розділеного скельним виступом на два потоки.

Поселення. Вечеря.

2 день.Камянецький водоспад

Сніданок.

Вигода – Карпатський трамвай. Всіх романтиків і шанувальників гір гостинно кличе до себе вузькоколійна залізниця, яка почала будуватися для транспортування лісу бароном Леопольдом Поппером в кінці ХІХ ст. Ширина колії становить 770 мм, що в два рази менше за звичайну залізничну колію.

Чотирьохгодинна подорож на т.з. “карпатському трамваї” проходить надзвичайно мальовничим маршрутом по найгарніших та найекологічниших місцях Карпат. Ви зможете милуватися чарівною природою: горами, річками Мізунькою та Свічею, Мізуньськими водоспадами, вгамувати спрагу водою з гірських джерел, скуштувати чай з карпатських трав. Повернувшись додому, Вам ще довго ввижатимуться карпатські краєвиди та долинатиме пісня стрімких потоків із кришталевою водою.

Капратський трамвай

Музей вузькоколійки.

Повернення на базу. Вечеря.

3 день.

Сніданок.

Скелі Довбуша – Бубнище. Ботаніко-геоморфологічний резерват “Скелі Довбуша” – пам’ятка природи державного значення, є групою високих скель площею 100 га, які на фоні лісу й гір створюють невимовної краси гірські пейзажі. Вважається, що скелі використовувалися з давньоруських часів (ІХ-ХІІІ ст.) як наскельні фортеці та сторожові укріплення.

Гошів. Відоме по всій Україні відпустове місце завдяки чудотворній іконі Божої Матері (1737 р.), яка знаходиться в Скелі Довбушацеркві Преображення (1842 р.) Василіянського монастиря, заснованого в 1570 р. на Ясній Горі в Карпатах.

Повернення в Хмельницький.

Вартість: 1100 грн. Екскурсійна програма 80 грн.