Програма туру
7-00 – виїзд з м. Хмельницького.
10-00 – приїзд в Зарваницю. Участь в Божій Службі (Собор Зарваницької Божої Матері, церква Різдва Пресвятої Богородиці). Огляд святинь Зарваниці.
15:00 – виїзд в Хмельницький.
18-00 – приїзд в м. Хмельницький.
Вартість: 320 грн. (проїзд, страхування, супровід).
“Греко-католицький Почаїв”, центр паломництва тисяч греко-католиків. Невелике подільське село в 20 км від Теребовлі, 22-ох – від Бучача та 18-ти – від Підгайців, з трьох боків захищене горбами, що покриті густим лісом. Його підковою огинає річка Стрипа, яка впадає у Дністер. У Зарваниці мешкає 310 жителів. Тут є філіал духовної семінарії, будинки для гостей, магазини, клуб, бібліотека.
Зарваниця — батьківщина багатьох видатних поетів, художників, музикантів, церковних діячів.
За легендою, сюди, у тихий закут Поділля, в 1240 р. прибився після зруйнування Києва монголами монах, знайшовши пристанище в лісистій місцині під горою на березі Стрипи. Втомлений скитальством, він заснув – і у сні йому з’явився образ діви Марії з Ісусом на руках. Монах це місце, де зарвав його сон, назвав Зарваницею. Невдовзі спорудив капличку, в якій вмістив ікону богоматері. Люди, дізнавшись про чудо, почали оселятися тут.
Про славу Зарваниці почув хворий князь теребовлянський Василько і послав своїх слуг за іконою і ченцем, але той відповів, що князь сам повинен прийти до каплички. Його на ношах принесли сюди – і князь зцілився. На знак подяки за одужання він побудував церкву, в яку перенесли чудотворну ікону.
Марійський духовний центр в Зарваниці внесений до списку п’ятнадцяти найважливіших святинь католицького світу, пов’язаних з явленнями Діви Марії.
Собор Зарваницької Божої Матері, надбрамна церква Благовіщення, чотириярусна дзвіниця, співоче поле на 50 тисяч місць. На території собору знаходиться цілюще джерело. Все це було побудоване заново і проведена реставрація до 2000-річчя Різдва Христового.
Біля собору знаходиться чотириярусна дзвіниця заввишки 60-75 метрів. На ній встановлено п’ять дзвонів, виготовлених в Україні та у відомій дзвонарні Фальчинських у Перемишлі (Польща). Ця дзвіниця вражає своєю величчю.
Зарваниця – це місце яке користується в нашому народі великою пошаною і любов’ю. Але всьому світові Зарваниця більш відоме як святе місце, де знаходиться чудотворна ікона Матері Божої. Зберігається образ у місцевій парафіяльній церкві Пресвятої Трійці і належить до найдавніших ікон в Україні. Час створення шедевру – ХІІІ-ХІV століття. У 1867 році папа Пій IX коронував ікону і надав Зарваниці особливого статусу. Відтоді тисячі паломників з усіх куточків світу навідуються до цієї святині.
Дорога, що веде від Марійського комплексу вгору, приводить до монастиря студитів з церквою Різдва Пресвятої Богородиці. Сама дорога є Хресним шляхом, по її боках встановлені скульптурні композиції, що зображають шлях Христа на Голгофу.
Зарваниця – це чудове місце, потрапивши сюди, ти забуваєш про все на світі, і живеш лише для одного Бога. Усіх запрошуємо відвідати це святе місце, місце паломництва багатьох вірних з усього світу.
Паломники можуть відвідати: Храм Зарваницької Матері Божої, Надбрамну церкву, Каплицю на цілющому джерелі, Дзвіницю, Меморіальний образ Зарваницької Матері Божої, Хресну Дорога, Монастир отців Студитів, Парафіяльну церкву.